Image default
اخبار

سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های امن مانند بیت کوین و دلار آمریکا!

بر اساس گزارش های منتشرشده، دو مورد از ارزهایی که زمان سقوط بازار در تاریخ ۱۲ مارس، بهترین عملکرد را داشته اند، دلار آمریکا و بیت کوین بوده اند. در مواقع آشفتگی اقتصادی، سرمایه گذاران دارایی های مخاطره آمیز را کنار گذاشته و دارایی های کم نوسان تری را به دست می آورند. از این امر به عنوان flight to quality نام برده می شود. این اتفاق در سال ۲۰۰۸ رخ داد که تقاضای جهانی برای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده منجر به نرخ بهره منفی شد و ممکن است اکنون در مورد بیت کوین نیز اتفاق بیفتد.

قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس به ۴٫۹۷۰٫۷۹ دلار رسید. با این وجود، در تاریخ ۱۹ مارس با ۲۵ درصد افزایش به ۶۱۹۱٫۱۹ دلار رسید.
در عین حال، دلار آمریکا در بین ارزهای رقیب خود مانند: یورو ، پوند انگلیس، دلار استرالیا و دلار کانادا، بیشترین سلطه جهانی را در اختیار دارد.

گوگل ترندز: ویروس کرونا، دلار و بیت کوین دست به دست هم می دهند

داده های گوگل ترندز نشان می دهد که ویروس کرونا باعث ایجاد میزان جستجوی واژه های “بیت کوین” و “دلار ایالات متحده” شده است.
بین جستجوهای میان واژه های “ویروس کرونا”، “بیت کوین” و “دلار ایالات متحده” یک همبستگی قوی وجود دارد.

پس از آنکه جمعیت ایالات متحده از اوایل ماه مارس اقدام به کارهایی برای مبارزه با ویروس کرونا کردند، علاقه شدیدی به این دو ارز مشاهده شد. از طرف دیگر، علاقه به “یورو” و “شاخص های FX” با “ویروس کرونا” ارتباط منفی دارد. این می تواند نشان دهنده این باشد که مردم به این دو ارز بسیار متفاوت به عنوان سپری در برابر فروپاشی احتمالی اقتصادی می نگرند.

بیت کوین یک دارایی امن در برابر اقتصاد سنتی است

هرچه عدم اطمینان در مورد نظم اقتصادی سنتی عمیق تر شود، افراد بیشتری نیز به دنبال دارایی های جایگزین یا ایمن می گردند. باید دارایی وجود داشته باشد که تا حد ممکن از بقیه اقتصاد جدا شده است. این دارایی پیش از این، طلا بود ، اما بدون وجود سیستم بانکی منسجم، هیچ طلایی به عنوان طبقه دارایی وجود نخواهد داشت.

همین احساسات توسط فیلیپ سالتر (Philip Salter)، رئیس عملیات Genesis Mining، در مصاحبه اخیر ش با کوین تلگراف نیز ابراز شد. وی در مصاحبه خود عنوان کرد:

اگر این بحران اقتصادی مهار شود، پیامدهای عمده ای برای بیت کوین نخواهد داشت. با این حال، اگر یک فروپاشی واقعی رخ دهد، علاقه به بیت کوین به اوج خود خواهد رسید. این مسئله به این برمی گردد که به بیت کوین به عنوان یک دارایی امن علیه سیستم بانکی نگریسته می شود.

هرچه مردم در اقتصاد سنتی دچار شک و تردید بیشتری شوند، بیشتر به سمت بیت کوین می روند. همچنین گفتنی است که سالتر معتقد است که یک سقوط اقتصادی، می تواند این پیش بینی را که بیت کوین یک طلای دیجیتال است، تحقق بخشد. 

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از