Image default
اخبار

رگولاتور گاز آرژانتین شبکه بلاک چین راه‌اندازی می‌کند!

Enarga، رگولاتور گاز طبیعی آرژانتین، گسترش یک پلتفرم ردیابی توزیع گاز مبتنی بر بلاک چین را تصویب کرد. این سیستم قبلاً توسط یک توزیع کننده محلی که بیش از ۲ میلیون نفر از ساکنان را خدمات رسانی می کرد، مورد آزمایش قرار گرفت.

طبق اطلاعیه ای که چند روز پیش منتشر شد، این سیستم که Gasnet نامیده می شود، برای گسترش به کل کشور مجاز می باشد. پیش از این، این شبکه فقط توسط Gasnor، مورد استفاده قرار می گرفت. گفتنی است که Gasnor یک توزیع کننده گاز محلی با ۲ میلیون مشتری می باشد.

یک از سخنگویان RSK، پلتفرم بلاک چین مورد استفاده این سیستم به کوین تلگراف گفت که این رگولاتور به دلیل مزایایی که Enargas تجربه کرده است، قصد دارد تا خدمات آن را به کل کشور گسترش دهد.

تا کنون، خبری مبنی بر توزیع سایر توزیع کنندگان در شبکه وجود نداشته است. با این حال ، آزمایشگاه های IOV ، شرکت پشتیبان RSK پیش بینی می کند که سایرین نیز به زودی به آن ملحق شوند.

مزایای استفاده از بلاک چین در مدیریت گاز

Gasnet قصد دارد تا ارائه دهندگان خدمات را مدیریت کرده، تراکنش ها را هنگام ثبت گواهینامه های نصب جدید یا اتصال مجدد پیگیری کرده و نظارت بر قوانین را بهبود بخشد. برای رسیدن به این هدف، این شبکه از قراردادهای هوشمند RSK و راه حل لایه دوم RIF استفاده می کند. این کار با همکاری شرکت توسعه نرم افزار مستقر در آرژانتین به نام Grupo Sabra صورت می گیرد.

RSK و Grupo Sabra از سال ۲۰۱۹ اقدام به توسعه این شبکه برای Gasnor کردند. در حال حاضر، Enargas اجازه گسترش یک اکوسیستم ملی را برای همه توزیع کنندگانی که مایل به پذیرش چنین کاری هستند، داده است. این رگولاتور و Gasnor هردو در حال اداره نودهای خود در شبکه Gasnet هستند. کارلوس آمن (Carlos Amín)، مدیر ارشد اطلاعات Gasnor در این باره اظهار داشت:

“اجرای راه حل بلاک چین، ما را قادر می سازد تا فرآیندهای خود را ساده تر کنیم، هزینه ها را کاهش دهیم، زمان را برای بازار بهبود بخشیم و از همه مهم تر تجربه کاربری بهتری ارائه دهیم.”

استفاده از بلاک چین در صنعت سوخت های فسیلی

بلاک چین به دلیل توانایی این فناوری برای کمک به مدیریت اکوسیستم های پیچیده و زنجیره های تأمین، در صنعت سوخت های فسیلی به طور فزاینده ای مفید است. همانطور که تجزیه و تحلیل منتشر شده توسط کوین تلگراف در ماه فوریه نشان می دهد، شرکت های نفتی استفاده از بلاک چین را برای ایمن تر کردن، شفاف تر ساختن و کارآمدتر کردن صنعت نقت آغاز کرده اند.

لازم به ذکر است که آرامکو، شرکت نفتی عربستان سعودی در تاریخ پنجم ژانویه ۵ میلیون دلار سهام یک پلتفرم معاملاتی به نام Vakt را خریداری کرد.

نوشته های مرتبط

۵ دیدگاه

میثم فروردین ۵, ۱۳۹۹ at ۱۶:۴۸

با این بحران اقتصادی شرکت های نفتی باید جمع کنن فلافلی بزنن ، این راه حلا دیگه چیه تو این اوضاع :)))))))

پاسخ
زهرا پاداش فروردین ۵, ۱۳۹۹ at ۱۶:۴۷

لطفا راجع به ترید کردن تو صرافی بایننس مقاله بزارید . ممنون

پاسخ
arzjoo فروردین ۶, ۱۳۹۹ at ۱۳:۲۹

با سلام مقالات این حوزه صرافی بایننس منتشر شده

پاسخ
احمد فروردین ۵, ۱۳۹۹ at ۱۶:۴۶

سوخت فسیلی رو مگه قرار نبود بزارن کنار به جاش سوخت پاک رو جایگزین کنن ، پس چرا بره رو بلاکچین فایده نداره که

پاسخ
هدیه رمضانی فروردین ۵, ۱۳۹۹ at ۱۶:۴۵

هنوز راه حل مبتنی بر بلاکچین برای کنترل کرونا پیدا نشده :))

پاسخ

ارسال دیدگاه