Image default
اخبار بیت کوین

چگونه امکان دارد که قیمت بیت کوین بالاتر رود؟

معامله گران بیت کوین (BTC) پس از صعود ۲۱٫۶ درصدی این ارز دیجیتال به نقطه اوج هفت روزه خود و رسیدن آن به قیمت ۶۳۷۵ دلار، اکنون به دنبال افزایش قیمت به ۷،۲۰۰ دلار هستند.

این دارایی دیجیتال از زمان افت به قیمت ۳،۷۷۵ دلار در تاریخ ۱۳ مارس، بهبود چشمگیر ۶۶ درصدی داشته است و اکثر آلت کوین ها نیز سودهای دو رقمی را نشان می دهند. اما این افزایش قیمت چقدر می تواند دوام داشته باشد؟

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

بیت کوین پس از شکست خط روند در سطح ۵،۶۰۰ دلار، الگوی شمعی سه سرباز سفید را تشکیل داد و معامله گران قیمت را کمی بالاتر از سطح مقاومت ۳۳۰۰ دلاری کشاندند و قیمت این دارایی دیجیتال به ۶۳۷۵ دلار رسید.

در زمان نگارش این، معاملات در سطح ۶،۱۷۰ تا ۶،۲۵۰ دلار صورت می گیرد و معامله گران سعی می کنند این سطح را به منظور مقابله با سطح ۳۳۰۰ دلار حفظ کنند. در این مرحله، چند سناریو وجود دارد که می تواند اجرا شود.

سطح فعلی می تواند به عنوان سطح حمایتی تثبیت شود تا زمانی که یک افزایش در مومنتوم و حجم معاملات این دارایی باعث افزایش قیمت آن به بیش از ۶٫۳۰۰ دلار و ۶٫۴۰۰ دلار شود. از طرف دیگر، بیت کوین می تواند سطح فعلی را از دست داده و افت کند تا دوباره به ۵،۹۰۰ دلار، ۵،۵۰۰ دلار و ۵،۳۸۰ دلار برگردد.

اگر گاوها بتوانند از سطح ۶،۳۰۰ تا ۶،۴۰۰ دلاری حمایت کنند، بنابراین معامله گران می توانند به ۷۲۰۰ دلار دست یابند، اگرچه سوابق قبلی قیمت نشان می دهد که سطح ۶،۶۰۰ دلار و ۶،۸۰۰ دلار می تواند سطوحی از مقاومت باشند.

نمودار ۱ ساعته جفت ارز معاملاتی بیت کوین / دلار. منبع: TradingView

نمودار قیمت روزانه بیت کوین. منبع: Coin360

افزایش قیمت چند روز پیش این ارز دیجیتال به سطح ۶۳۷۵ دلار، بیت کوین را به بالاتر از میانگین متحرک (۲۰-MA) اندیکاتور باندهای بولینگر را کشاند و عدم وجود نودهای با حجم بالا حاکی از آن است که قیمت این ارز دیجیتال می تواند به ۷۲۰۰ دلار برسد.

بسیاری از آلت کوین ها نیز مانند بیت کوین با افزایش روبرو بوده اند. به عنوان مثال، قیمت ریپل با ۱۱٫۱۱ درصد افزایش به ۰٫۱۶ دلار رسید. قیمت لایت کوین با ۱۳٫۶۷ درصد افزایش به ۳۹٫۱۴ دلار رسید. بایننس کوین نیز ۱۸٫۰۴ درصد افزایش یافت. 

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
جدیدترین
قدیمی تیرین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
لعیا اوتادی
لعیا اوتادی
3 ماه گذشته

سلام اگر براتون امکان پذیر هست راجع به آلت کوین ها هم مطلب بزارید

تشکر

احمد جلوه
احمد جلوه
3 ماه گذشته

من الان بهتون میگم چطوری ممکنه قیمت بیت کوین بالا بره

به محض اینکه من بیت کوین هامو بفروشم قیمتش سر به فلک میزاره

ولی تا زمانی که من دارمشون قیمتش تکون نمیخوره که هیچ پایین هم میاد

علیرضا
علیرضا
3 ماه گذشته

سلام و خسته نباشید

با این مقاله فهمیدم که همین الان وقت خرید ولی چرا وقتی بیت کوین میره بالا دلار ارزون میشه وقتی دلار گرون میشه بیت کوین میره پایین کلا قیمتش هر جوری که حساب کنیم زیر ۱۰۰ میلیون نمیاد

پرستو پارسا
پرستو پارسا
3 ماه گذشته

من که فکر نمی کنم حالا حالا ها قیمت بیت کوین بره بالا لا اقل تا ۵۰ روز آینده میریزه چون هم هاوینگ رو داریم هم ویروس قشنگمون کوید ۱۹

بعدش حالا بیت ممکن یه تکونی به خودش بده