Image default
اخبار

SEC به دنبال صدور حکم زود هنگام علیه عرضه سکه اولیه ۱۰۰ میلیون دلاری شرکت کیک!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دادخواستی را علیه شرکت پیام رسان کیک (Kik) به دلیل عرضه سکه اولیه ۱۰۰ میلیون دلاری KIN این شرکت پیام رسان (ICO) در طی سال ۲۰۱۷ مطرح کرده است.

گفتنی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ابتدا پرونده خود را علیه شرکت کیک در ژوئن ۲۰۱۹ مطرح کرد. این کمیسیون عنوان کرد که عرضه سکه اولیه (ICO) این شرکت صراحتا شامل عرضه اوراق بهادار است. در حالی که کیک سعی کرده ادعا کند که KIN یک ارز است و یک اوراق بهادار نمی باشد، اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده عنوان کرده که “شواهد غیرقابل انکاری” برای اثبات این موضوع دارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در این باره اعلام کرد:

عرضه و فروش Kin در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت کیک در واقع عرضه و فروش قراردادهای سرمایه گذاری برای عموم مردم بوده است که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت نشده است و هیچ معافیتی برای آن از ثبت تحت قوانین موجود وجود ندارد.

کیک بیش از نیم تریلیون توکن را به سرمایه گذاران خارج از کانادا فروخته و توانسته از طریق عرضه سکه اولیه خود در سپتامبر ۲۰۱۷ توانست حدود ۱۰۰ میلیون دلار جمع آوری کند.

کیک متهم به توزیع اوراق بهادار بدون مجوز شده است

این کمیسیون ادعا می کند که کیک با صراحت به سرمایه گذاران اطلاع داده است که قیمت های KIN همراه با افزایش تقاضا برای توکن افزایش خواهد یافت که چنین مسئله ای نقض آشکار قانون اوراق بهادار از طریق پیش بینی افزایش سود و اطلاع به سرمایه گذاران می باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین خاطرنشان کرده که شرکت کیک به مشارکت کنندگان اطمینان داده که “برای افزایش میزان تقاضا کاری اساس انجام خواهد داد.”

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دنبال صدور یک حکم دائمی علیه کیک

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ادعا کرده که ساختار عرضه کیک باعث شده که طبق قوانین فدرال اوراق بهادار ملزومات افشا و حفاظتی هزاران سرمایه گذار نقض شود.

این کمیسیون علاوه بر مجازات و مصادره سودهای به دست آمده توسط شرکت کیک، به دنبال صدور یک حکم دائمی علیه این شرکت کانادایی است. این قانون گذار استدلال می کند که دلیل اصلی کیک برای صدور توکن های دیجیتال، سال ها ضرر ناشی از سرویس پیام رسانی رایگان آن بوده است.

دادخواست مطرح شده، مشکلات اقتصادی کیک را بیشتر می کند

این دادخواست، مشکلات اقتصادی کیک را پیچیده تر کرده است، این شرکت در سپتامبر سال گذشته اعلام کرد که سرویس پیام رسان رایگان خود را متوقف خواهد کرد.

لازم به ذکر است که پلتفرم پیام رسان کیک توسط شرکت آمریکایی MediaLab در ماه اکتبر خریداری شد.

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه

کورش چرم شیر فروردین ۶, ۱۳۹۹ at ۲۱:۱۸

با سلام و درود خدمت سرکار خانم هرندی

من یه خبر عجیب خوندم که ایالات متحده میخواد حدود ۲ تریلیون دلار پول چاپ کنه و به سیستم اقتصادی کشورش تزریق کنه بعد از اون ور سی زد میگفت میخواد رو بیت کوین حساب کنه یعنی این پول وارد چرخه بشه بعد بیت کوین بالا بره و این افزایش تورم با بیت یر به یر بشه درسته ؟ آیا مقاله ای در این مورد هست ؟ میشه اگر هست لطفا ترجمه بفرمایید

بازم ممنون

پاسخ

ارسال دیدگاه