Image default
اخبار

دفاع بیتمکس از صندوق بیمه که در زمان سقوط قیمت بیت کوین مورد استفاده قرار نگرفت!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که صرافی مشتقات بیت کوین بیتمکس همچنان به دلیل اقدام خود برای نقدینگی انبوهی که منجر به سقوط ۶۰ درصدی بیت کوین شد، مورد انتقاد قرار می گیرد.

بیتمکس در یک پستی در وبلاگ خود به بررسی تعدادی از سوالات مطرح شده توسط معامله گران از زمان وقوع این رویداد که حدود ۱۲ روز پیش رخ داد، پرداخت.

بیتمکس: عملکرد صندوق بیمه عادی بود

در آن زمان، چنین به نظر می رسید که بیتمکس از آنچه منابع مختلف آن را یک مارجین کال پشت سرهم نامیده اند، رنج می برد که معامله گران را مجبور به خروج از معاملات کرده و باعث کاهش قیمت بیت کوین شده است. سپس این صرافی حدود نیم ساعت آفلاین شد و پس از آن قیمت بهبود یافت.

پس از رد ادعاهای نادرست، بیتمکس هنوز هم با این سوال روبروست که چرا صندوق بیمه بزرگ آن که بالغ بر ۳۵۰۰۰ بیت کوین معادل ۲۰۵٫۶ میلیون دلار دارد، برای کمک به این صرافی مورد استفاده قرار نگرفته است.

این صرافی با ارائه توضیحاتی در مورد وظایف خود در این پست وبلاگ بیان کرد که هدف اصلی صندوق همیشه یکسان بوده است و آن هدف عبارت است از جلوگیری از اهرم زدایی خودکار موقعیت های معامله گران موفق برای جلوگیری از موقعیت هایی که نقد می شوند. در این پست وبلاگ آمده است:

“این مهم است که صندوق به اندازه کافی بزرگ باشد که بتواند شوک های روزانه را تحمل کند تا از ADL روی پلتفرم جلوگیری کند.”

اندازه صندوق بیتمکس باعث ایجاد سؤالاتی شده است

همه افراد با پاسخ های مطرح شده توسط بیتمکس قانع نشدند. یکی از معامله گران به نام lowstrife در پاسخ به این پست اظهار داشت که همچنان سؤالاتی در مورد شیوه عملکرد صرافی بیتمکس بدون جواب باقی مانده است.

وی اظهار داشت، سؤال اصلی که من در اینجا مطرح می کنم این است که چرا صندوق بیمه، هنگامی که تقریباً بدترین سناریوی ممکن اتفاق افتاد، به ندرت مورد استفاده قرار گرفت.” وی در ادامه افزود:

سوال دیگری که مطرح می شود در مورد بزرگی و کارآیی این صندوق است. دانش و آگاهی من توانایی پاسخ به این سوالات را ندارد.

نمودار ۱ ماهه نقدینگی جفت ارز معاملاتی بیت کوین / دلار در بیتمکس. منبع: Skew.com

براساس داده های Skew، بیشترین میزان نقدینگی در طول پیدایش بیتمکس در تاریخ ۱۲ مارس با حدود ۸۷۶ میلیون دلار رخ داده است و در روز بعد از آن نیز شاهد دومین نقدینگی بزرگ این صرافی با ۷۹۸ میلیون دلار بودیم.

نوشته های مرتبط

۵ دیدگاه

علوی فروردین ۶, ۱۳۹۹ at ۲۱:۱۴

سلام چرا بیت کوین بالا نمیره من بدبخت رو ۹۷۰۰ دلار خریدم خوب ضرر کردم که چقدر باید صبر کنم تا بالا بره سایت ترید ندارید

پاسخ
مجید فروردین ۶, ۱۳۹۹ at ۲۱:۱۳

سلام خانم هرندی بهترین کیفیت کیف پول راهنمایی کنید تشکر اگرلطف میکنید ارسال بفرمائید متشکرم

پاسخ
مهرانه محتشمی فروردین ۶, ۱۳۹۹ at ۲۱:۱۲

سلام
یه سوال
نصف شدن پاداش ماینینگ در مقدار درامد استخراج دستگاه تاثیر میداره ؟ یا افزایش قیمت بیت جبران میکنه؟

پاسخ
مهیار فروردین ۶, ۱۳۹۹ at ۲۱:۰۸

مقاله عای بود درود بر شما ممنون میشم کمی فنی تر هم بحث بشه من برنامه نویس هستم. کلی برای من دبتای مفید داشت ممنون

پاسخ
بهرام الهی فروردین ۶, ۱۳۹۹ at ۲۱:۰۶

با سلام و خسته نباشید من یه چیزی فهمیدم هر وقت تعداد مارجین ها خیلی میشه و کاربران تقریبا درست تشخیص میدم و امکان برد چند هزار دلاری کاربران

بالا میره این اکسچنج ها این قرتی بازی ها رو در میارن پول ملت رو بالا میکشن بنابر این بهتره دور مارجین رو یک خط قرمز کشید

پاسخ

ارسال دیدگاه