Image default
اخبار

نهاد قانون‌گذار اوراق بهادار مالزی پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال را تائید می‌کند!

بر اساس گزارش های منتشر شده، به دنبال یک دوره مشروط نه ماهه، شرکت معاملاتی ارزهای دیجیتال مستقر در مالزی به نام Tokenize Malaysia تأیید کامل سازمان نظارتی اوراق بهادار محلی را دریافت کرده است.

خبرنامه محلی SoyaCincau گزارش داد که با دریافت این تأییدیه، پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال این شرکت به نام Tokenize Xchange، توسط کمیسیون اوراق بهادار مالزی (SC) به طور قانونی تصویب و قانون گذاری شد. این صرافی جفت دارایی های معاملاتی ارز فیات به ارز دیجیتال را ارائه می دهد.

قوانین مالزی مستلزم آن است که صرافی های ارز دیجیتال محلی توسط کمیسیون اوراق بهادار به ثبت برسند و پس از آن ۹ ماه فرصت دارند تا مطابقت با استانداردهای قانونی کمیسیون اوراق بهادار مالزی را به دست آورند. Hong Qi Yu، مدیرعامل و رئیس بخش تکنولوژی در Tokenize Malaysia اظهار داشت:

“ما اکنون می توانیم در مالزی به فعالیت خود بپردازیم و اکنون یک زمان عالی برای انجام این کار است، چرا که ما با افراد زیادی در سنین مختلف ۲۴ تا ۵۰ ساله روبرو هستیم که مشتاق سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال هستند.”

کمیسیون اوراق بهادار مالزی در ژوئن سال گذشته این شرکت را به همراه شرکت های Luno Malaysia و Sinegy Technologies ثبت کرد. در آن زمان، Luno اظهار داشت که سه صرافی فوق الذکر تنها صرافی های دارایی دیجیتال ثبت شده در مالزی بودند.

کمیسیون اوراق بهادار مالزی دستورالعمل بازارها و خدمات (نسخه اوراق بهادار) (ارز دیجیتال و توکن های دیجیتال) را در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۹ معرفی کرد. این آیین نامه ارزهای دیجیتال، توکن ها و دارایی های دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کرده و آنها را تحت اختیار کمیسیون اوراق بهادار قرار می دهد.

مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال در سایر کشورها

در حالی که برخی از کشورها تلاش می کنند تا مقررات کافی مربوط به ارزهای دیجیتال را تنظیم کنند، برخی دیگر عجله ای برای چراغ سبز نشان دادن به دارایی های دیجیتال ندارند. به طوری که تصویب قانون گذاری ارزهای دیجیتال در روسیه پس از روبرو شدن با تأخیرهای متعدد، مجددا به تعویق افتاد و این بار این تاخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا صورت گرفته است.

یک لایحه در انتظار باز هم ممکن است از شکوفایی ارزهای دیجیتال در هند جلوگیری کند، با این وجود مجلس هند هنوز از سال ۲۰۱۹ تا کنون قانون “ممنوعیت ارزهای دیجیتال و قانون گذاری لایحه ارز دیجیتال رسمی” را تصویب نکرده است. اگر این لایحه تصویب شود، چارچوب های نظارتی منحصر به فردی را برای ارزهای مجازی، توکن های یوتیلیتی و توکن های با پشتوانه کالا معرفی خواهد شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از