Image default
اخبار

تیم دراپر: ویروس همه‌گیر کرونا ممکن است باعث شکوفایی بیت کوین شود!

بر اساس گزارش های منتشر شده گسترش جهانی ویروس کرونا نقش مهمی در سقوط چشمگیر بازار سهام ۲۰۲۰ داشت. مبلغ مورد نیاز برای نجات اقتصاد جهانی ۷ تریلیون دلار است و این میزان به سرعت در حال افزایش است. تیم دراپر، از سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین معتقد است که ترکیب این عوامل ممکن است نقطه عطفی باشد برای شکوفایی نوآوری هایی مانند بیت کوین و قراردادهای هوشمند.

دراپر در مصاحبه ای اظهار داشت که نسبت به طرح چاپ بی پایان پول توسط دولت، تردید دارد و گفت که چاپ پول، اقتصاد جهانی را “نابود” می کند.

وی اظهار داشت که آنها می خواهند پول چاپ کنند تا سعی کنند اقتصاد را نجات دهند. اما آنها با چاپ دسته های اسکناس موجب ویرانی اقتصاد می شوند و ارزش پول را هر روز کمتر و کمتر می کنند.

دراپر معتقد است که بر خلاف ارز فیاتی که می تواند به صورت میلیاردها دلار توسط بانک های مرکزی چاپ شود، میزان عرضه بیت کوین ثابت است، به همین دلیل مردم به آن روی خواهند آورد. وی در ادامه عنوان کرد:

این زمان بسیار جالب خواهد بود، زمانی که مردم می گویند” خوب ، چرا من فقط از بیت کوین استفاده نمی کنم؟ من می دانم که تنها ۲۱ میلیون از این ارز دیجیتال وجود دارد و نیازی نیست که ما درباره این موضوع که دولت با چاپ میزان زیادی از این ارز دیجیتال موجب کاهش ارزش آن می شود، نگرانی داشته باشیم. ما می توانیم به سادگی از پولی استفاده کنیم که همه در مورد آن توافق داریم و آن نیز بخشی از اقتصاد است و ارزی باز و شفاف و جهانی است.

اگرچه بحث بر سر این است که آیا ممکن است ویروس کرونا منجر به پایان روند جهانی سازی در ۲۵ سال گذشته شود، دراپر معتقد است که نوآوری های مالی دیجیتالی مانند بیت کوین، قراردادهای هوشمند و هوش مصنوعی باعث می شوند که دولت ها برای ارائه خدمات بهتر با هزینه کمتر در سطح مجازی رقابت کنند.

در عوض، این امر باعث می شود که افراد با داشتن انتخاب های بیشتری بتوانند آزادانه تصمیم گیری کنند و در یک دنیای جدید “دوست داشتنی” و “زیبا” زندگی کنند. وی افزود:

این مهم نیست که شما اهل ایالات متحده، چین یا روسیه یا هند یا اروپا یا هر جای دیگری باشد، ما یک دنیای آزاد داریم که مرزهای جغرافیایی در آن بی معنا خواهند بود.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments