Image default
دانستنی ها

ارزهای دیجیتالی و مالیات: چه چیزهایی را باید بدانیم

امسال، برای اولین بار در فرم های فدرال از دارایی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی از اشخاص سوال شده است. به نظر می رسد که این سوالات برای بررسی دارایی شما در سنجش مالیات ها است.

ارز رمزپایه یک پول دیجیتالی است یا یک دارایی دیجیتالی صاحب ارزش درست مانند دلار. شما نمی توانید این  دارایی دیجیتال را در دست خودتان نگه دارید یا آن را ببینید یا حتی در کیف جیبی خود قرار دهید. این ارز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما در دهه های آینده و همچنین محبوبیت آن در چند سال آینده، افزوده خواهد شد. بجای این که مصنوعات بانک ها در نقل و انتقالات و مبادلات ارزی مورد استفاده قرار بگیرند، ارزهای دیجیتالی یک دفتر توزیع شده با شبکه بلاک چین رمز گذاری شده جهت فرایند نقل و انتقالات را به خدمت می گیرد.

هیچ تسلط دولتی یا بانکی نمی تواند آن را مانند ارزهای فیات رایج به کنترل خود در بیاورند. بنابر این اگر شما امسال از ارزهای دیجیتالی استفاده کرده اید، با چه پیچیدگی هایی در پر کردن فرم های مالیاتی خود روبرو خواهید شد.

مبانی اولیه ارزهای دیجیتالی

واحدهای ارز دیجیتال به یک نوعی از سکه اشاره دارند هر چند که یک سکه فیزیکال واقعی وجود ندارد. شما سکه ها را در یک کیف پول مجازی یا نرم افزاری ذخیره می کنید یا اینکه برای مبادلات و پرداخت کارمز مورد استفاده قرار می دهند. تهیه کنندگان اصلی این ارزها سامل کوین بیس، کراکن و ژاکس هستند. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بوده و به عنوان محبوب ترین ارز هم باقی مانده است. بعدها اتریوم و لایت کوین هم به این قافله پیوستند. ارزهای دیجیتالی می توانند برای پرداخت قیمت محصولات یا خدمات، سرمایه گذاری یا مبادله ارز با سایر افراد مورد استفاده قرار بگیرند.

سکه های دیجیتالی می توانند در صرافی ها برای نقل و انتقالات پولی مورد استفاده قرار بگیرد. شما می توانید در صرافی ها از قیمت های واقعی و در لحظه بیت کوین و سایر ارزهای دیجتالی مطلع شوید. نقل و انتقالات بیت کوین تماما در بلاک چین ها ثبت می شوند و قابلیت تجزیه و تحلیل دارند.

این شکل از پول، هنوز در مرحله نابالغی و طفولیت است بنابراین انتظار نداشته باشید که برای خرید های آنلاین خود از آن استفاده کنید، بنابراین برخی از فروشندگان شروع به پذیرش بیت کوین نیز کرده اند. این نکته هم وجود دارد که این ارز مورد پذیرش برخی از سایت های قمار نیز هست، البته شما می توانید یک لامبورگینی هم با بیت کوین خرید کنید. برخی از کارفرما ها، همچنین،پرداختی های کارگران خود را با بیت کوین انجام می دهند، مرجع پرداخت دستمزد کارکنان برای پرسنل حاصل ارزش روز بیت کوین به دلار است. مکانیزم استفاده از  ارز دیجیتال معمولاً به راحتی با  اسکن QR کد یا کپی کردن و درج شناسه طولانی است ، اما آنچه در پس زمینه اتفاق می افتد بسیار بیشتر از معامله بانکی معمولی شما است. زیرا معامله به جای یک بانک یا صرافی باید توسط بسیاری از سرورهای توزیع شده تأیید شود.

ارز دیجتالی به مثابه یک دارایی

اگر تا به حال از ارز دیجیتالی استفاده کرده اید ، اما مالیات مربوط به معاملات مرتبط با آن را پرداخت نمی کنید، نگران نباشید، شما تنها نیستید. شما همچنین مطابق با مقررات سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا نیستید که بتواند روزی شما را جلب کند. آژانس ممکن است شما را مجازات کند مگر اینکه بتوانید “دلیل منطقی” را اثبات کنید. از سال ۲۰۱۴ ، سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا، ارزهای رمزنگاری را جزو دارایی در نظر گرفته است. مالیات دهندگان موظفند معاملات مربوط به ارز مجازی را به عنوان دلار آمریکا در اظهارنامه مالیاتی خود گزارش دهند، این بدان معنی است که آنها باید ارزش منصفانه آن را از تاریخ معامله تعیین کنند. شما می توانید با تبدیل ارز مجازی به دلار آمریکا یا به ارز دیگری که بتواند به دلار آمریکا تبدیل شود، ارزش منصفانه بازار را تعیین کنید (این فرض است که نرخ ارز توسط عرضه و تقاضای بازار تعیین شده است).

بدیهی است، اگر قصد استفاده از ارز رمزنگاری را دارید، باید حسابداری دقیق را انجام دهید. چندین راه حل حسابداری برای این کار طراحی شده است. شما باید از ابتدا شروع به نگه داشتن دقیق سوابق کنید، زیرا بازسازی سالهای معاملات می تواند دشوار یا حتی غیرممکن باشد.

آیا این بدان معناست که می توانید در معاملات به سال ۲۰۱۴ بازگردید؟ بلی.

در حقیقت ، سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا، سال گذشته نامه هایی به مودیان مالیاتی که در معاملات رمزنگاری درگیر بودند، ارسال کرده و به آنها اطلاع می داد که آنها باید بازده اصلاح شده را ارائه دهند و مالیات را پس دهند. همچنین فرم جدیدی برای سال مالیاتی ۲۰۱۹ منتشر شده است.

دارایی های سرمایه و ارزهای دیجیتالی

اگر شما خانه مسکونی خود را به دلیل به دست آوردن سود بیشتر خریداری کرده اید یا اینکه می خواهید سهامی را خریداری کنید که از منافع آن بهره مند شوید، به این معنی است که شما این دارایی ها را به عنوان سرمایه در نظر گرفته اید. پس با این مقدمه معلوم شد که برای ارزهای مجازی نیز محاسبه ای مشابه همان دارایی ها در نظر گرفته خواهد شد.

شما برای ارزها رمزپایه مالیات بر سود سرمایه را پرداخت می کنید. این مالیات یا کوتاه مدت (کمتر از یک سال ، و به عنوان درآمد عادی است) یا بلند مدت. این درست مانند سایر محاسبات سود و زیان سرمایه های دیگر شماست. شما مبنای هزینه خود را می گیرید ( مبلغی را که برای ارز پرداخت کرده اید) و محاسبه کنید که از آن تاریخ ارزش آن چه مقدار بالا یا پایین رفته است. نرخ سود سرمایه برای سال مالیاتی ۲۰۱۹ بسته به درآمد مشمول مالیات شما می تواند ۰ ، ۱۵ یا ۲۰ درصد باشد.

اگر در حال فروش یک دارایی خود به عنوان بخشی از سرمایه برای یک کسب و کار یا تجارت هستید ، با این حال ، این دارایی یک سرمایه مفید محسوب نمی شود و به عنوان درآمد معمولی برای مالیات در نظر گرفته می شود. این امر در مورد فروش ارز مجازی نیز صدق می کند. ، سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا به جنبه سود یا ضرر نگاه می کند.

ارز دیجیتال و سایت محاسبه مالیات توربو تکس

توربو تکس(TurboTax) تنها وب سایت تهیه مالیات است که کار بررسی مالیاتی شما را به طور کامل و با راهنمایی های زیادی انجام می دهد. معاملات ارزهای دیجیتالی گاهی اوقات در فرم ها یا صورت مالیاتی که صرافی شما برای شما ارسال می کند، گزارش شده است. مسئولیت پیگیری معاملات خود بر عهده شماست. با بارگیری سابقه سفارش یا مبادلات خود از وب سایتی که در آن مبادله انجام داده اید، خود می توانید یک نسخه از پرونده رزومه مبادلات خود را در اختیار داشته باشید. اگر یک تاجر ارزهای دیجیتالی هستید، باید این کار را در فواصل دوره ای در طول سال انجام دهید، زیرا آن چیزی که از سابقه تراکنش ها از طریق سایت به شما داده می شود ممکن است که محدود به یک بازه سه ماهه باشد. همچنین می توانید داده های مربوط به تراکنش های خود را به صورت دستی وارد کنید.

توربو باکس به شما این امکان را می دهد تا فایل های رزومه تراکنش خود را از هشت سرویس رمزنگاری:کوین بیس، بیت کوین تکس، بیت تکسر،کوین تراکر، کریپتو تریدر تکس، رابین هود، توکن تکس و زن لگر بارگیری کنید. می توانید پرونده های خود را که به صورت دستی ثبت کرده اید نیز به صورت دستی بکشید و در فضای شخصی خود داخل سایت، رها کنید یا از سیستم خود آپلود کنید.

وقتی داده های خود را به صورت دستی وارد می کنید، توربوباکس به نام سرویس، نام دارایی (مانند بیت کوین یا اتریم)، تاریخ خرید، مبنای هزینه ، تاریخ فروش و درآمد حاصل از فروش نیاز دارد. اگر برچسب پرونده های سوابق تراکنش شما دقیقاً مطابق با توربو باکس نیست، ممکن است مجبور شوید با پشتیبانی سایت مرکز تبادل خود تماس بگیرید. سایت زمینه هایی را که باید برای هر تراکنش در یک صفحه انجام دهید فراهم می کند.

پس از وارد کردن این داده ها و کلیک روی ادامه، خلاصه ای از معامله ظاهر می شود. در صورت اتمام، می توانید معاملات بیشتری را اضافه کنید یا اگر خواستید، ادامه دهید. خلاصه نهایی به شما می گوید که آیا این سود یا ضرر کوتاه مدت یا طولانی مدت بوده است یا خیر.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از