Image default
اخبار تجارت دانستنی ها

بالا رفتن معاملات ارزهای دیجیتال در هند در میان بحران ناشی از شیوع ویروس کووید ۱۹

اپیدمی ویروس کرونا در حال تغییر روایت جهانی در مورد فضای ارزهای دیجیتال است، هند نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما در به روزرسانی های قانون ارز دیجیتال از هند چه انتظاری دارید؟

در یکی از بزرگ ترین داستان های سال ۲۰۲۰ در مورد ارزهای دیجیتال تا کنون، دیوان عالی هند ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی هند را در اوایل سال محکوم کرد. سپس، ماه مارس آمد و با گسترش کووید ۱۹ در سرتاسر جهان، همه چیز تغییر کرد و باعث ایجاد قرنطینه ها در سراسر جهان و ایجاد نوسانات بی سابقه در بازارهای مالی شد.

هندوستان اکنون درگیر یک تعطیلی ۲۱ روزه در صنایع است که اجرای دقیق آن توسط دولت صورت می گیرد. به دنبال ابتکارات مشابه سایر کشورها که تحت تأثیر اینبیماری همه گیر ویروسی قرار گرفته اند، کووید ۱۹ روایت حکم دیوان عالی کشور را تغییر می دهد و این امر باعث ایجاد بلاتکلیفی در مورد آینده پول فیات در سطح جهان می شود.

دولت ایالات متحده بسته حمایتی مالی دو تریلیون دلاری را تصویب کرده است – از جمله تسهیلات اعطای وام فدرال رزرو به مبلغ ۴٫۲۵ تریلیون دلار به تشخیص وزارت خزانه داری – که معادل بیش از ۶ تریلیون دلار به اقتصاد جهانی وارد می شود که تقریباً ۲۸ درصد از تولید ناخالص داخلی آمریکا برای سال ۲۰۱۹ می باشد.

مقیاس پاسخ فدرال رزرو به بحران ویروس کووید هم بی سابقه است و هم اینکه اثراتی را در سرتاسر جهان به همراه دارد زیرا دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان عمل می کند. کشورهای دیگر و در درجه اول کشورهای گروه G-7 نیز اقدام به تقویت محرک های مالی و پولی خود کرده اند.

طبیعتا، هدر رفتن پول به اقتصاد جهانی سؤالاتی در مورد منشا ارزش آن ایجاد می کند، که فدرال رزرو به شما می گوید فقط چند رقم را در ترازنامه خود تنظیم می کند. با این حال، علاقه مندان به ارزدیجیتال چشم به تأثیر بالقوه ایجاد پول بدون وقفه دارند.

این که آیا جایزه فعلی پول نقد منجر به فشار تورمی خواهد شد، هنوز مشخص نشده است. در عین حال، پیوستن حکم دیوان عالی کشور با شرایط فعلی، عدم اطمینان قابل توجهی را به وجود آورده است.

رأی دیوان عالی کشور

با کنار گذاشتن ویروس کووید ۱۹ و دوران قرنطینگی برای یک لحظه، حرکت دیوان عالی هند در سراسر این صنعت به عنوان نقطه عطفی برای بزرگ ترین صادرکننده نرم افزار در جهان محسوب می شود.

بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال مستقر در هند قبلاً خدمات فیات را قبل از بحران از سر گرفتند و برخی از ناظران معتقد بودند که این اقدام فرصت های تأمین مالی ارز دیجیتال را در یک بازار مالی مانند هند برای فناوری بلاک چین ایجاد می کند.

پروژه های بلاک چینی مستقر در هند مانند شبکه ماتیک (Matic Network)، این اقدام نظارتی را فرصتی قانع کننده برای نشان دادن فشار هند برای پذیرش ارز دیجیتال دانست. علاوه بر این، بسیاری از پروژه های ارز دیجیتال موقعیت مالی خود را هدر داده اند، خواه از عرضه سکه اولیه یا عرضه صرافی اولیه. و این به این معنی است که مدیریت مالی صحیح پروژه ها، اکنون در حق بیمه است.

هیچ امر پنهانی در میان نیست که تعداد پذیرش کاربرهای ارزهای دیجیتال در حال کاهش است. برنامه های غیر متمرکز خالص، آنهایی که در یک شبکه بلاک چین عمومی کار می کنند، در مقایسه با برنامه های سنتی قادر به جذب هیچ پذیرش معنی داری نیستند.

طبق گفته میکر دائو، بیشترین تعداد کاربرانش در طول ۲۴ساعت، زیر ۱۳هزار نفر است. در مقایسه با افزایش برنامه های مالی مانند رابین هود که دارای میلیون ها کاربر است، این رقم نشانگر وجود یک مانع بزرگ برای صنعت ارز دیجیتال است.

سقوط اخیر میکر دائو به دنبال سقوط S&P 500، هیچ سودی را برای کسانی که از دیفای به عنوان یک راه مشروع برای سرمایه گذاری یا ابزارهای اعتباری استفاده می کنند، ایجاد نکرده است.

معیارها در جامعه ارز دیجیتال از بین نرفته اند. طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) ضعیف، یادگیری پیچیده ارز دیجیتال و فقدان ابزارهای توسعه دهنده و غیره همگی مانع از رشد کاربر برای بسیاری از برنامه های پیشرو در زمینه ارز دیجیتال شده است – نکاتی را مبهم تر ذکر نمی کنیم. سپس همه گیری ویروس کووید ۱۹ اتفاق افتاد. از دیدگاه کلان،

پیامدهای قرنطینه شدن هند چند برابر است. طبق گزارش ها، هند ۸۰ درصد از مواد اولیه دارویی که ایالات متحده برای تأمین نیازهای پزشکی به آن متکی است را از چین تأمین می کند، که اکنون در تورم است. علاوه بر این، دولت هند در حال بررسی بسته حمایتی ۱٫۵ تریلیون روپیه (۱۹٫۶ میلیارد دلار) در میان شیوع بیماری همه گیر ویروس کووید ۱۹ است. این یک رقم بسیار محافظه کارانه در بهترین حالت است و به احتمال زیاد تغییر می کند با توجه به اینکه آنها فقط قصد دارند دو مورد از پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را برای سال ۲۰۲۰ اصلاح کنند، در حالی که JPجی پی مورگان پیش بینی منفی ۱۴ درصدی برای سه ماهه دوم در ایالات متحده دارد.

هند از قبل تورم سالانه بسیار بالاتری نسبت به ایالات متحده و بسیاری از کشورهای گروه G-7 دارد، به این معنی که باید تأثیر یک بازوکای فدرا،  دقیقاً مشابه آنچه ایالات متحده انجام داد را با دقت مورد بررسی قرار دهد. پس از از بین رفتن ۸۶ درصد از پول نقد در طول یک شب در چند سال پیش، احتمالاً اعتماد به سیاست پولی دولت هند خیلی زیاد نیست.

با این حال، مسئله پذیرش ارز دیجیتال همچنان سخت است. نوسانات بیت کوین (BTC) آن را به عنوان گزینه ثابت ایده آل در دوره های پول هلیکوپتر تبدیل نمی کند، بنابراین هندی ها ممکن است فرصتی برای روی آوردن به استیبل کوین ها داشته باشند که طبق گفته های Coin Metrics در حال افزایش عرضه هستند تا بتوانند تقاضای روزافزون را برآورده کنند.

اکنون، فقط برای کاهش موانع ورود به صنعت ارزهای دیجیتال باید امکانات برنامه های ارزهای دیجیتال را به نمایش گذاشت.. این امر مستلزم یک تجربه کاربری بهبود یافته و از بین بردن آسیب پذیری های مهم مانند وام های فلش در استخرهای وام دهی دیفای است.

مقاومت در برابر سانسور برنامه غیر متمرکز مالی، ماندگاری مداوم و مزایای حفظ حریم خصوصی آنها هنگام بحران، می توانند به عنوان لنگرهای اساسی برای افراد مبتلا به پریشانی باشند. این واقعیت ممکن است بسیار دور باشد. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که چند ماه آینده چه اتفاق خواهد افتاد و اگر پذیرش ارز دیجیتال شروع به صعود کند، احتمالاً به این دلیل است که از روی ضرورت اجباری شده است.

به نظر می رسد که موضع بانک مرکزی هند در مورد ارزهای دیجیتال برای پرداخت ها نیز بی ثبات است. در حال حاضر به نظر می رسد که ویروس کووید ۱۹ کنترل امور را به دست گرفته است.

چند سال پیش، تصور یک محیط قانونی گرم در هند بسیار دور از ذهن به نظر می رسید. رأی دیوان عالی کشور این هیجان پویا و برانگیخته را برای پروژه هایی مانند ماتیک و سایر پروژه ها که به دنبال پیشبرد صحنه های ارز دیجیتال و بلاک چین در هند هستند را تغییر داد.

ویروس کووید ۱۹ سپس اقتصاد جهانی را به هم زد و باعث وحشت و بی ثباتی در بازارهای مالی شد که عواقب غیرقابل پیش بینی بر سیستم فیات جهانی خواهد داشت.

اینکه آیا این امر پیشرو بودن ارز دیجیتال در هند را افزایش می دهد یا نه، غیرقابل پیش بینی است، اما حداقل آغاز یک اکوسیستم DApp برای دسترسی کاربران به یک سیستم مالی جایگزین در حال حاضر در دسترس است و هم اکنون تأیید قضائی بر این فناوری تأکید دارد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments