Image default
اخبار

انتقاد جامعه ارز دیجیتال از تمرکزگرایی اسمارت چین بایننس!

بر اسا گزارش های منتشر شده، بسیاری از تحلیلگران ارز دیجیتال از وایت پیپر اسمارت چین (Smart Chain) بایننس که در تاریخ ۱۷ آوریل منتشر شد، انتقاد کرده اند.

اسمارت چین بعد از بایننس چین دومین زنجیره با قابلیت تنظیم قراردادهای هوشمند بایننس خواهد بود. این سیستم علاوه بر سازگاری کامل با اتریوم (ETH) و گواه اثبات سهام محول شده یا DPoS ، سیستم نظارتی با ۲۱ اپراتور نود که توسط دارندگان بایننس کوین (BNB) انتخاب شده است، ارائه می دهد.

این وایت پیپر برای اسمارت چین بایننس واکنش های متفاوتی را دریافت کرد. بسیاری از افراد جامعه ارز دیجیتال فرض می کنند که این زنجیره ویژگی های پروژه های موجود را بازیافت می کند بدون اینکه چیز جدیدی به اکوسیستم دارایی های دیجیتال وارد شود.

در توییتر، پلتفرم جمع آوری داده های ارز دیجیتال Messari اظهار داشت که “اسمارت چین بایننس “مانند یک رقیب دیگر در اتریوم در یک زمینه پر ازدحام به نظر می رسد” و اضافه کرد که این زنجیره دارای سیستم گواه اثبات سهام محول شده EOS-like خواهد بود.

جیم بلاسکو (Jim Blasko)، از دنیای مجازی اتریوم Voxels با انتقاد از الگوریتم گواه اثبات سهام محول شده اسمارت چین، اظهار داشت: “اثبات سهام در حقیقت صرفاً برای از بین بردن استخراج سنتی است که من معتقدم هنوز برای یک بلاک چین کاملاً عملیاتی مهم است، هر چند دولتی یا خصوصی، غیر متمرکز یا متمرکز و یا حتی مجاز باشد. “

تام شوگیسی (Tom Shaughnessy)، یکی از بنیان گذاران شرکت تحقیقی دارای دیجیتال دلفی دیجیتال (firm Delphi Digital) در مقاله ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، عنوان می کند که اسمارت چین با تمرکزگرایی مختل خواهد شد. وی افزود:

“اسمارت چین بایننس ممکن است در رقابت با اتریوم و سایر بلاک چین های قابل برنامه ریزی قرار بگیرد، اما مطمئناً رقیبی برای ساختن آینده غیرمتمرکز نیست.”

شوگیسی پیش بینی می کند که حکمرانی اسمارت چین به چانگ پنگ ژائو اجازه داده تا بتواند با توجه به نفوذ و سهم خود در BNB ، احتمالاً بر این زنجیره کنترل داشته باشد. وی با انتقاد از پلتفرم های متمرکز عنوان کرد:

“زنجیره های متمرکز هر بار به این نکته توجه نمی کنند. نکته این نیست که تراکنش های ارزان تری ارائه دهیم، هرکسی می تواند این کار را با استفاده از خدمات وب آمازون انجام دهد، بلکه پرورش اخلاق جامعه محور سازندگان است که از همکاری با یکدیگر و بدون حکم مرکزی بهره مند شوند. “

تمرکزگرایی خلاقیت را خنثی می کند

یکی از بنیان گذاران دلفی اظهار داشت که زنجیرهای غیرمتمرکز قادر به ارائه برنامه های موثری هستند، زیرا توسعه دهندگان “یک سندباکس جدید برای ابتکارعمل با ابزارهای جدید دارند”. وی، افزود: “آنها دیگر محدود به فضای طراحی وب ۲٫۰ که مربوط به گذشته می باشند، نیستند. “

“هنگامی که یک توسعه دهنده را به یک سندباکس متمرکز برگردانید، برنامه بازی این است که معمولاً یک برنامه وب ۲٫۰ موجود را به زنجیره بیاورید، آن را به صورت غیرمتمرکز ارتقا دهید و یک برنامه کاملا بی ربط داشته باشید.”

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از