Image default
اخبار

مجمع جهانی اقتصاد به دنبال احیای مجدد اقتصاد جهانی است

مجمع جهانی اقتصاد معتقد است که راه حل های زنجیره تأمین دفتر کل توزیع شده می تواند با راه اندازی یک کیت استقرار بلاک چین به احیای مجدد اقتصاد جهانی کمک کند.

مجمع جهانی اقتصاد گزارشی را منتشر کرد که در آن چگونگی استقرار راه حل های مبتنی بر بلاک چین می تواند ناکارآمدی و خرابی های زنجیره تأمین را برطرف کند که توسط همه گیری ویروس کووید ۱۹ در معرض توجه قرار گرفته است.

در کنار این گزارش، مجمع جهانی اقتصاد یک toolkit استقرار بلا ک چین را برای کمک به دولت و مشاغل در تطبیق زنجیره های تامین خود با شرایط اقتصادی فعلی و تسریع در بازگشت اقتصادی پس از کووید ۱۹ منتشر کرده است.

در این گزارش ادعا می شود که مقاومت در برابر زنجیره های تأمین خصوصی و عمومی در زمان شیوع ویروس کرونا – با استناد به زنجیره های عرضه محصولات دارویی ، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در میان بخش هایی که سخت ترین آسیب را دیده اند – آزمایش شده است.

این گزارش استدلال می کند که کارآیی زنجیره های تأمین متکی به شفافیت است و از ایجاد فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) برای ایجاد “حقیقت مشترک” در بین سهامداران زنجیره تأمین حمایت می کند.

مجمع جهانی اقتصاد، یک سازمان غیردولتی مستقر در سوئیس است که در سال ۱۹۷۱ تأسیس شد تا رهبران مشاغل، دانشگاه ها و سیاست را درگیر مسائل اقتصادی کلیدی مربوط به پیشرفت اقتصاد جهانی کند.

مجمع جهانی اقتصاد toolkit استقرار بلاک چین را راه اندازی می کند

برای کمک به رهبران تجاری و دولتی در استفاده از راه حل های زنجیره تأمین مبتنی بر بلاک چی ، مجمع جهانی اقتصاد همچنین Toolkit بلاک چین خود را راه اندازی کرده است که هدف آن به حداکثر رساندن مزایا و به حداقل رساندن خطرات در ارتباط با دفتر کل توزیع شده برای رهبران است.

این toolkit در طول بیش از یک سال ساخته شده است و از بیش از ۱۰۰ نهاد دولتی و خصوصی در ۵۰ کشور تشکیل شده است که از جمله آنها عبارتند از: Deloitte ،Maersk ، بانک جهانی و برنامه جهانی غذا.

toolkit دفتر کل توزیع شده در زمینه های متنوعی از جمله آرامکوی عربستان سعودی، هیتاچی و بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط آزمایش شده است.

پذیرش راه حل های زنجیره تأمین دفتر کل توزیع شده افزایش می یابد

تعداد فزاینده ای از شرکت ها و موسسات اصلی برنامه های بلندپروازانه را برای استقرار بلاک چین در زنجیره های تأمین خود در ماه های اخیر رهبری کرده اند.

کواه لی هون (Quah Ley Hoon)، مدیر اجرایی Maritime and Port Authority در سنگاپور اظهار داشت: “ما شتاب دیجیتالی شدن را در Maritime Singapore می بینیم که باعث افزایش بهره وری و کارآیی در این بخش شده است.”

وی افزود: “بلاک چین کاربرد بالقوه فوق العاده ای در مناطقی مانند صورتحساب بارگیری، ردیابی بار و تأمین مالی تجارت دارد.”
امارات متحده عربی نیز در حال اتمام مهلت تکمیل استراتژی بلاک چین امارات خود در ۲۰۲۱ است – یک برنامه بلندپروازانه با هدف انتقال ۵۰ درصد از تراکنش های دولتی بر روی پلتفرم های مبتنی بر دفتر کل توزیع شده.

تقاضای مصرف کننده نیز به دنبال پذیرش زنجیره تأمین است

روپرت کلچستر (Rupert Colchester)، رئیس بلاک چین IBM استرالیا و رئیس نیوزلند در گفتگو با کوین تلگراف خاطرنشان کرد که بسیاری از مشاغل در پاسخ به تقاضای بیشتر مصرف کننده برای شفافیت، راه حلهای دفتر کل توزیع شده را در سراسر زنجیره تأمین خود اجرا می کنند. کولچستر اظهار داشت که “مصرف کنندگان خواستار سطح کاملاً جدیدی از شفافیت هستند”.

گفتنی است که در اوایل ماه جاری، کوین تلگراف گزارش داد که تولید کنندگان تخم مرغ Farmers Hen House ، چاپ کدهای QR را بر روی کارتن های خود شروع کرده اند تا مصرف کنندگان بتوانند منشاء محصولات خود را ردیابی کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از