Image default
آموزش بلاکچین اخبار دانستنی ها

چگونه بلاک چین، دستاوردها، حواله‌جات و تسویه حساب شرکت‌ها را مختل می‌کند

فناوری بلاک چین صنعت مالی سنتی را به طرز چشمگیری تغییر داده است و چیزهای دیگری نیز برای آینده وجود دارد. چند سال پیش فناوری بلاک چین، کشش قابل توجهی را به سمت خود جذب کرد و به عنوان ابزاری واقعاً انقلابی برای هر صنعتی در نظر گرفته شد که فرصتی را برای به روزرسانی چشمگیر روش کار در بسیاری از زمینه ها فراهم می کند. در نتیجه، بسیاری از بازیگران غیرقانونی برای استفاده از این فرصت در زمینه سرمایه گذاری در اعتیاد به مواد مخدر و استفاده از این وضعیت برای سود شخصی خود غافل نبودند.

تنها بعد از صرف مقداری پول برای بازاریابی در این فناوری صدها پروژه کلاهبرداری میلیون ها نفر را فریب داده است، پتانسیل موارد استفاده احتمالی برای دستیابی به صندوق های سرمایه گذاری solid و سرمایه گذاران نهادی کشف شده است. جامعه ارز دیجیتال با پی بردن به ارزش واقعی فناوری دفتر کل توزیع شده، باید بر صنایعی که می توانند در سریع ترین زمان ممکن بر تغییر شکل چشم انداز منسوخ مالی و ایجاد اختلال در دستیابی، حواله و تسویه حساب شرکت ها کمک کنند، متمرکز شود.

ایجاد اختلال در زیرساخت های قدیمی برای تسویه حساب شرکت ها

بانکداری به شدت به نوآوری نیاز دارد، زیرا این بخش علی رغم ظهور ارزهای ملی در نیمه دوم قرن بیستم، در طی چند صد سال اخیر شاهد هیچ تحولات چشمگیری نبوده است. پول دیجیتال از چند دهه قبل در این بازی قدم گذاشته است، اما دستورالعمل فعلی پول الکترونیکی قدیمی است.

باید عنوان کرد که اجرای مداوم دفترکل های توزیع شده قطعاً هزینه های زیرساخت بانکی را در بخش پرداخت های بین المللی کاهش می دهد.

یکی دیگر از چالش های مهم، تسویه حساب به صورت آنی است که در حال حاضر به دلیل عدم وجود قابلیت تعویض بین دارایی های دیجیتال و ارزهای فیات غیرممکن است.

بعدها، این عصر جدید مستلزم دخالت کمتر واسطه ها است – این نکته ای است که نیازی به استدلال دیگری ندارد. ویژگی آپشن بلاک چین و ارزش واقعی آن در کاهش هزینه های قابل توجه، واسطه های بی شمار در سراسر زنجیره تأمین موجود، اعم از تحویل غذا، خط تولید یک کیف چرمی مرسوم، مد روز یا مسیرهای پیچیده تر بین المللی نهفته است. زیبایی بلاک چین در گزینه ای برای برون سپاری کلیه حجم کار مربوط به حل و فصل شبکه ماینر توزیع شده است.

برای بانک ها و شرکت های بزرگ که اکنون در تلاش هستند تا سیستم های قدیمی IT خود را مدرنیزه کنند تا از استانداردهای نظارتی پیروی کنند، در برابر جرایم سایبری مقاومت کنند و به روز شوند ، فناوری بلاک چین فرصتی عالی برای بررسی و تغییر شکل مجدد کلیه فرآیندهای تجاری ارائه می دهد.

یکی از اصلی ترین مشکلات این صنعت این است که شرکت های جهانی مانند Air France ، ۱۰۰ امتیاز اساسی کمیسیون مستقیم (برای واسطه ها و بانک ها، خدمات مشاوره IT و غیره) و هزینه های غیرمستقیم (پرسنل و غیره) را برای تسویه حساب جهانی بین آن هزینه می کنند. در سطح بالا، هیچ خطری برای انتقال شرکت وجود ندارد..با جابجایی تسویه حساب بین شرکت ها به سوی بلاک چین، شرکت ها می توانند ارزش قابل توجهی را ذخیره کنند.

یک قانون VC برای مختل کردن یا اضافه کردن مقدار قابل توجهی به یک گزاره باید رابط کاربری و هزینه های آن را بهبود بخشد، نه فقط ارزش شرکت را دو برابر کند. به عنوان مثال، Uber یک رابط کاربر به مراتب بهتری را برای درخواست گرفتن تاکسی در مقایسه با خدمات تاکسی های پیچیده و منسوخ موجود ارائه داده است. این امر نیاز به جستجوی شماره شرکت کابین، شماره گیری، توضیح نحوه رسیدن به مقصد و گفتگو با راننده را در صورت گم شدن وی از بین برد. اکنون به دلیل معرفی خدمات جدید، تمام این ناکارآمدی ها از بین رفته است.

در آینده، خدمات بلاک چین می توانند به همان اندازه قابل تحول باشند، به عنوان مثال، خدمات وب آمازون، زیرمجموعه پلتفرم رایانش ابری شرکت غول خرده فروشی آمازون.

در نتیجه، تسویه حساب ممکن است برون سپاری شود. تأیید فعال بودن این روند در حال حاضر دیده می شود، زیرا گلدمن ساکس ۵۰ میلیون دلار در Circle Internet Financial سرمایه گذاری کرده است که با استفاده از تسویه حساب های دلاری ایالات متحده برای ارزهای دیجیتال، پیاده سازی خواهد شد. به نوبه خود، بانک مشترک المنافع استرالیا، یکی از بزرگ ترین بانک های این کشور، همکاری با توسعه پروتکل اینترنت باز ریپل را برای ایجاد یک سیستم مبتنی بر بلاک چین برای پرداخت فوری بین شعب بانک آغاز کرده است. علاوه بر این، بانک هایی مانند Barclays و UBS با استارت آپ های بلاک چین از طریق انکوباترها و شتاب دهنده کار می کنند.

این فرصت توسط جی پی مورگان چیس (JP Morgan Chase) نیز به رسمیت شناخته شد، هنگامی که این پلتفرم در اواخر سال ۲۰۱۷ خدمات پرداخت برون مرزی و شبکه اطلاعات بین بانکی را با استرالیا، گروه بانکی نیوزلند و گروه رویال بانک کانادا راه اندازی کرد. این شرکت اظهار داشت:

“با بهره گیری از فناوری بلاک چین، IIN تعداد شرکت کنندگان مورد نیاز برای پاسخگویی به انطباق و سایر سوالات مربوط به داده ها را که باعث تأخیر در پرداخت می شوند، کاهش می دهد.”

معماری گسترده سیستم های پرداخت جهانی پر از اشکالات است. عملیات برون مرزی شامل مشارکت یک یا چند بانک مشابه است و زمان نقل و انتقالات می تواند تا پنج روز طول بکشد. اکنون، در سطح جهانی به آن فکر کنید. مشتریان به دلیل تعطیلات آخر هفته و تعطیلات مختلف، دسترسی به خدمات بانکی را بیش از ۱۲۰ روز در سال از دست می دهند، که در هنگام ورود کشورهای بیشتر، تعداد آنها افزایش می یابد. این امر باعث می شود کاهش قابل توجه ۳۰ درصدی در ظرفیت می شود.

بنابراین، آیا بلاک چین در اینجا تغییری ایجاد می کند؟ مطمئناً برنامه های بی شماری اکنون در حال بارگیری هستند. شما می توانید به سادگی یک کیف پول استیبل کوین را بارگیری کرده و از دسترسی فوری به چک کردن حساب ها به دلار و یورو ایالات متحده و ارائه پرداخت های فوری بین مرزی بهره مند شوید. در مرحله بعد، انتقال بر روی بلاک چین، امکان دسترسی گسترده به بازارها را برای افردی که حساب بانکی ندارند وخدمات بانکی از نظر تاریخی انحصاری بوده و غالباً وجود ندارد، فراهم می آورد. آنطور که توسط شرکت مشاوره McKinsey & Co. تخمین زده شده است، راه حل های مبتنی بر بلاک چین، حدود ۱ میلیارد دلار هزینه عملیاتی صرفه جویی شده برای بانک های خرده فروشی در سرتاسر جهان ایجاد کرده و جریمه های نظارتی را به میزان ۲ میلیارد دلار کاهش می دهد.

بازار درآمد مشاغل در حال رشد است، زیرا درآمد جهانی پرداخت ها به ۱٫۹ تریلیون دلار رسیده که رشد پایدار ۶ درصدی را نشان می دهد. مک کینزی (McKinsey) تخمین می زند ده نفر از خریداران جهانی نزدیک به ۶۰ درصد تراکنش ها در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص دهند.

اما جای تعجب نیست که پردازش پرداخت تمایل به منسوخ شدن داشته باشد، زیرا کل مراحل پردازنده و مبهم است. در نتیجه، خریداران حداکثر ۱۰ درصد هزینه را پرداخت می کنند و حداکثر تا سه ماه پول را تسویه می کنند. علاوه بر این، هزینه های کسب می تواند یک بازده مارجین قابل توجه را برای تجار در سراسر جهان به همراه داشته باشد. مهمان نوازی و صنعت گردشگری به دلیل رقابت های سنگین و بحران های غیر منتظره مانند بیماری همه گیرویروس کووید۱۹، رنج فراوانی را متحمل می شود.

در حالی که کمیسیون های بیش از حد به سرکوبی کسب و کارهای کوچک ادامه می دهند، پرداخت غیر نقدی به سادگی بدون سود است. تخمین زده می شود که ۹۰ درصد از اعضای شورای پرداخت اروپا معتقدند که فناوری بلاک چین اساساً تا سال ۲۰۲۵ صنعت را تغییر خواهد داد. استفاده از ارز دیجیتال- به ویژه استیبل کوین -ها جایگزین مناسبی برای روش های سنتی دستیابی و راه حل های کاهش هزینه خواهد بود. چرا که ممکن است گزینه کاهش قابل توجه در هزینه و همچنین تسویه حساب فوری را ارائه دهد.

قدم گذاشتن به عصر جدید سیستم مالی

علاقه مؤسسات مالی به کاهش هزینه ها و تمایل مشتریان به افزایش سرعت پرداخت، این بازار در حال بلوغ را به سمت توسعه واسطه های جدید، راحت تر و آسانتر برای استفاده سوق می دهد که این امر باعث پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال می شود. پروژه های جایگزین از فناوری بلاک چین برای پردازش خودکار پرداخت ها به صورتآنی استفاده می کنند و یک سیستم پرداخت همتا به همتا را بدون واسطه لیجاد می کنند.

در اواخر قرن بیستم، آشکار شد که آنچه که در ابتدا توسط بشریت به عنوان پایه و اساس سیستم مالی ایجاد شده بود، سرانجام به یک شکل قدیمی و زنگ زده تبدیل شد. با زندگی در عصر دیجیتالی، ما در حال تجربه ظهور استیبل کوین ها هستیم که بیشتر ما را به سمت جامعه بدون پول سوق می دهد. در سال ۲۰۲۰، دریافت یک حساب کاربری به راحتی با بارگیری یک برنامه آسان شد. استیبل کوین ها مرحله بعدی توسعه صنعت دارایی دیجیتال و قدرتمندترین محصولی است که یک شبکه دفتر کل توزیع شده می تواند ارائه دهد. با ارائه رابط های جدید در راه حل های پیشرفته فناوری، ما می توانیم افراد بیشتری را قادر سازیم که به پذیرش جهانی صنعت دارایی دیجیتال بپیوندند و زندگی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از