Image default
اخبار

همکاری آنتولوژی با پلتفرم تولید محتوای اجتماعی OGQ برای حق کپی‌رایت ۲۵۰ میلیون قطعه محتوای دیجیتال!

شرکت های DLT صنعت حق کپی رایت را هدف قرار می دهند و آنتولوژی (Ontology) با پلتفرم جهانی تولید محتوای اجتماعی OGQ برای حق کپی رایت ۲۵۰ میلیون قطعه محتوای دیجیتال همکاری می کند.

پلتفرم بلاک چین آنتولوژی از همکاری خود با پلتفرم جهانی تولید محتوای اجتماعی OGQ برای استفاده از بلاک چین آنتولوژی به منظور اطمینان از محافظت از حق کپی رایت برای محتوای ایجاد شده از طریق این پلتفرم خبر داد.

OGQ به کاربران اجازه می دهد تا محتوای دیجیتالی منحصر به فرد از جمله ایموجی ها، یادداشت ها، فونت ها، موسیقی و فیلم ها را بارگذاری کرده و بفروشند.

گفتنی است که در این مشارکت ۲۵۰ میلیون نمونه محتوای دیجیتالی در بلاک چین آنتولوژی بارگذاری می شود.

آنتولوژی با پلتفرم جهانی تولید محتوای اجتماعی در زمینه حق کپی رایت همکاری می کند

OGQ از زمان راه اندازی در سال ۲۰۱۱ ، حدود ۱۴ میلیون سازنده جذب کرده است که ۵۴ میلیون قطعه محتوای دیجیتالی را بر روی این پلتفرم بارگذاری کرده اند. دارایی های دیجیتال آپلود شده در بلاک چین نیز در ازای توکن های با استفاده از استاندارد توکن OEP-4 Ontology قابل خریداری هستند.

اندی جی (Andy Ji)، یکی از بنیان گذاران آنتولوژی اظهار داشت: “یکی از بزرگ ترین چالش ها برای تولیدکنندگان محتوای اجتماعی، حفظ حق کپی رایت در مورد کارشان است.”

وی در ادامه افزود: “از طریق مشارکت ما ، ۲۵۰ میلیون قطعه محتوای دارایی دیجیتالی OGQ در زنجیره عمومی آنتولوژی قرار خواهد گرفت تا اطمینان حاصل شود که حق کپی رایت کاملاً محافظت شده و کاربران به درستی شناسایی می شوند.”

رویه حق کپی رایت مبتنی بر بلاک چین

جی به کوین تلگراف گفت که بیش از ۲۰۰ پرونده دارای حق کپی رایت مربوط به داده های آپلود شده با فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) هستند.
وی گفت: “در حال حاضر موارد زیادی از این نمونه ها در چین وجود دارد، از جمله شرکت های بزرگ اینترنتی مانند علی بابا ، Baidu و Tencent.” برآوردهای اولیه نشان می دهد که بیش از ۲۰۰ پرونده برای اثبات حق کپی رایت باید توسط بلاک چین پشتیبانی شوند. “

جس ایون (Jess Eun)، توسعه دهنده کسب و کار بلاک چین OGQ یک مرور کلی درباره نحوه نظارت بر پلتفرم حق کپی رایت برای نقض های صورت گرفته به کوین تلگراف ارائه داد.

اول اینکه، محتوا از قبل برای نقض حق کپی رایت یا استفاده از کپی برداری به منظور اثبات این که محتوای ارسال شده توسط هر کاربر منحصربه فرد است یا نه شناسایی می شود.

ایون با بیان اینکه “شخص ثالثی که مورد احترام عمومی بوده یا مورد حمایت دولت است” مشغول این کار است، می افزاید: “طرح حمایت از حق کپی رایت OGQ توسط آنتولوژی به عنوان یک شریک فنی شخص ثالث و دولت کره از طریق شورای حق کپی رایت کره تحت پروژه [شناسه محتوای جهانی (UCI)] پشتیبانی می شود.

پس از آن، OGQ قصد دارد شرکای داخلی را برای انجام نظارت مداوم برای نقض حق کپی رایت، ضمن ارائه پوشش جهانی از طریق Google vision API و Tineye API درگیر کند.

علی بابا سیستم حق کپی رایت DLT را برای موسیقی ثبت کرد

به نظر می رسد که شرکت هایی که با فناوری دفتر کل توزیع شده کار می کنند، در حال توسعه هستند تا راه حل های حق کپی رایت را تهیه کنند، علی بابا در تاریخ ۲۱ آوریل برای تکنیک های “تحلیل اصالت موسیقی مبتنی بر بلاک چین” در ایالات متحده یک حق ثبت اختراع دریافت کرد.

این سیستم شامل شبکه ای از نودها است که شامل یک کتابخانه موسیقی مبتنی بر بلاک چین است که با یک نود اعتبارسنج سازگار است که اصالت موسیقی را بر اساس چندین معیار از جمله آهنگ های ملودیک، سرعت، اشعار و کوبه ای بررسی می کند. علی بابا در ماه می سال ۲۰۱۹ درخواست خود را برای دریافت حق ثبت اختراع ارائه داد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از