Image default
اخبار

سیرر می‌گوید، ماکسیمالیست‌های بیت کوین درست می‌گویند که ۹۵ درصد از ارزهای دیجیتال کلاهبرداری است

بر اساس گزارش های منتشر شده، سازنده نخستین ارز دیجیتال مبتنی بر PoW می گوید که اکثریت قریب به اتفاق پروژه ها فقط در حال بازیافت چیزی هستند که متعلق به شخص دیگری است. بیش از ۵،۰۰۰ ارز دیجیتال مختلف با ارزش بازار نزدیک به ۲۵۰ میلیارد دلار معامله می شود. طبق گفته خالق اولین گواه اثبات کار یا PoW ، ۹۵ درصد از این ارزهای دیجیتال چیزی نیستند جز کلاهبرداری.

امین گان سیرر (Emin Gun Sirer)، خالق اولین ارز دیجیتال مبتنی بر PoW یعنی سیستم کارما، اطمینان دارد که اکثریت قریب به اتفاق ارزهای دیجیتال هیچ پیشرفت فنی را نشان نمی دهند و فقط برای گرفتن پول افراد وجود دارند.

بیت کوین در ابتدا این کار را انجام داد

در تاریخ ۲۹ آوریل جلسه AMA با Equilibrium EOSDT ، سیرر (Sirer) پروژه های ارز دیجیتال مانند لیبرای فیس بوک را به دلیل تمایل به رقابت با ارزهای فیات مهم مانند دلار آمریکا و یورو، در حالی که هیچ چیز جدیدی ایجاد نمی کند، مورد انتقاد قرار داد.

سیرر، دانشمند کامپیوتر و استاد دانشگاه کرنل معتقد است که اکثریت قریب به اتفاق پروژه های ارز دیجیتال در حال ابتکار عمل خود به عنوان روش های پرداخت جدید هستند، در حالی که بیت کوین (BTC) اولین ارزی بود که چنین کاری را بیش از ۱۰ سال پیش انجام داد.

سیرر با بیان اینکه “تلاش برای رقابت با بیت کوین یک چیز احمقانه است، گفت:” هیچ مشکلی برای درنظر گرفتن آن به عنوان یک روش پرداخت وجود ندارد، اما بیت کوین ابتدا این کار را کرد. “

سیرر می گوید که او ماکسیمالیست بیت کوین نیست

سیرر اولین پروتکل ارز دیجیتال PoW را در سال ۲۰۰۳ طراحی کرد. این اقدام، حدود ۵ سال پیش از آن اتفاق افتاد که ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین وایت پیپر بیت کوین را منتشر کرد. این دانشمند تأکید می کند که او از ماکسیمالیست بیت کوین بودن فاصله دارد. با این حال، وی از ماکسیمالیست های بیت کوین پشتیبانی می کند که معتقدند ۹۵ درصد از ارزهای دیجیتال بی فایده هستند.

سیرر اظهار داشت:

“من از رویکرد ماکسیمالیست بیت کوین متنفرم. من یک فرد علمی هستم اگر چیز خوبی در آنجا وجود داشته باشد، من اولین کسی هستم که آن را فراخوان کنم. اما آنها در مورد عنوان کردن این که ۹۵ درصد از ارزهای دیجیتال موجود کلاهبرداری هستند، درست است.”

به گفته سیرر، به جای ایجاد یک فناوری که باعث تغییر جهان می شود، اکثر پروژه های ارزهای دیجیتال فقط همان مدلی را ارائه می دهند که توسط ساتوشی ارائه شده است. وی گفت: “افرادی مانند جاستین سان مانند افرادی رفتار می کنند که چیزی خاص دارند، اما آنها فقط چیزهایی را که متعلق به شخص دیگری است، بازیافت کرده اند.”

سیرر به غیر از ایجاد سیستم کارما، به دلیل راه اندازی استارتاپ الگوریتم اجماع Ava Labs نیز شناخته شده است. همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، این کامپیوتر، برنامه های خود را برای Ava در مارس ۲۰۱۹ عنوان کرد، با این هدف که می تواند یک شبکه بلاک چین ایجاد کند که قادر باشد به اندازه غول پرداخت ویزا، تراکنش ها را هر ثانیه انجام دهد.

سیرر تنها فردی نیست که گمان می کند، بیش از ۹۰ درصد از ارزهای دیجیتال موجود بی فایده هستند. برد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل، شرکتی که در پشت سومین ارز دیجیتال بزرگ یعنی XRP قرار دارد نیز معتقد است که ۹۹ درصد از کل ارزهای دیجیتال به صفر خواهند رسید، زیرا آنها بر حل مشکلات واقعی متمرکز نیستند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از