Image default
اخبار

صرافی‌های ارز دیجیتال هند، به دنبال شفافیت مالیاتی از سوی بانک مرکزی این کشور هستند!

صرافی های ارز دیجیتال هند خواستار آن هستند که بانک مرکزی این کشور دستورالعمل روشنی در رابطه با مالیات ارائه دهد. به دنبال حکم دیوان عالی کشور مبنی بر لغو ممنوعیت بانک مرکزی هند برای مؤسسات مالی در ارائه خدمات بانکی به شرکت های رمزنگاری، صرافی های دارایی دیجیتال این کشور به دنبال شفافیت در مورد تعهدات مالیاتی خود هستند.

هند تایمز گزارش داد که چندین صرافی ارز دیجیتال هند به طور جمعی نامه ای را به RBI نوشتند که ادعا می کند عدم وضوح نظارتی باعث شده است تا بانک ها همچنان به رد خدمات از مبادلات مربوط به دارایی های دیجیتال بپردازند. در این گزارش اشاره شده است که صرافی ها نیز در رابطه با این موضوع به دادگاه عالی هند شکایت کرده اند.

صرافی های ارز دیجیتال هند، خواستار شفافیت GST هستند

به طور خاص، صرافی ها می خواهند بدانند که آیا عملیات آنها به عنوان معامله با کالاها، ارزها، کالاها یا خدمات طبقه بندی می شود تا مشخص شود که آیا اینها مشمول مالیات کالاها و خدمات کشور (GST) هستند.

Praveenkumar Vijayakumar ، مدیر اجرایی صرافی ارز دیجیتال Belfrics Global اظهار داشت: “اگر دارایی های دیجیتال از GST معاف نباشند، صرافی های ارز دیجیتال در هند با مرجع مالیاتی روبرو خواهند شد.”

وی افزود: “به دنبال حکم اخیر دادگاه عالی، ما نیز از به بانک مرکزی هند خواستار شفاف سازی در این باره شده ایم، گویی اگر ما مبلغ GST را برای کل معامله پرداخت کنیم، بیشتر پلتفرم ها قادر به ادامه فعالیت خود نخواهند بود.”

Sidharth Sogani، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی دارایی دیجیتالCredbaco Global ادعا کرد که پس از آن که دیوان عالی کشور ممنوعیت بانک مرکزی را لغو کرد، قرار بود که بانک مرکزی هند بخشنامه جدیدی را به بانک ها صادر کند تا روابط بانکی با صرافی ها و کسب و کارهای ارز دیجیتال را دوباره آغاز کنند.

وقتی به دنبال انجام مبادله در صرافی های ارز دیجیتال هستید، بسیاری از بانک ها دریافت هرگونه حکمی را از سوی بانک مرکزی هند انکار می کنند.

جمعیت کمی از هند در بازارهای ارز دیجیتال حضور دارند

Sathvik Vishwanath ،بنیان گذار و مدیرعامل ارشد صرافی ارز دیجیتال هندی Unocoin در مصاحبه اخیر با Inc42 عنوان کرد که تعداد کاربران هندی که در بازارهای دارایی دیجیتال شرکت دارند، کم است.

علیرغم اینکه کشور هند، حدود ۱۷ درصد از جمعیت جهانی را در اختیار دارد، Vishwanath تخمین می زند که معامله ارز دیجیتال هند فقط ۱ درصد از کل فعالیت تجاری را شامل می شود و پیش بینی می کند که حداقل ۱۲ تا ۲۴ ماه طول خواهد کشید تا هندوستان در زمینه پذیرش دارایی های دیجیتال با سایر نقاط جهان برابر باشد.

Vishwanath همچنین خاطرنشان می کند که پس از لغو ممنوعیت بانک مرکزی هند، کند شدن حرکت اقتصادی به دنبال شیوع ویروس کرونا، حرکت این صنعت را برهم زده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از