Image default
اخبار

بیت کوین سومین هاوینگ خود را تجربه کرد

بیت کوین به تازگی یک رویداد چهار ساله را تجربه کرده است، سومین هاوینگ خود که باعث شده پاداش بلاک ماینرها از ۱۲٫۵ بیت کوین به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش یابد.

بر اساس گزارش های منتشر شده،پیش بینی شده ترین رویداد ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ یعنی هاوینگ سوم بیت کوین (BTC) به تازگی عملی شده است. این رویداد هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد و آخرین رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین باعث کاهش پاداش بلوک بیت کوین از ۱۲٫۵ بیت کوین به ۶٫۲۵ بیت کوین شد.

براساس داده های Tradeblock.com، سومین رویداد هاوینگ بیت کوین در ساعت ۳:۲۳ دقیقه منطقه زمانی شرقی در تاریخ ۱۱ مه برگزار شد. به گزارش Coin360، بیت کوین با غلبه بر رویداد هاوینگ خود، با قیمت ۸۵۰۰ دلار معامله می شود و در زمان نگارش این مطلب، تسلط ۶۷ درصدی بر بازار دارد.

مسیر پاداش بلاک بیت کوین از ۵۰ بیت کوین به ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین

از زمانی که اولین بلاک بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد تاکنون سه رویداد هاوینگ رخ داده است. این اتفاق در هر ۲۱۰،۰۰۰ بلاک یا تقریباً هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد و پاداش استخراج ماینرها را به نصف کاهش می دهد. اولین رویداد نیمه بیت کوین در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد و پاداش اصلی بلاک را از ۵۰ بیت کوین به ۲۵ بیت کوین کاهش داد. دومین هاوینگ در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد که میزان پاداش استخراج در آن زمان از ۲۵ بیت کوین به ۱۲٫۵ بیت کوین کاهش یافت.

از آنجا که میزان عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون کوین محدود شده است، رویدادهای هاوینگ بیت کوین باید تا سال ۲۱۴۰ یا تا زمان ۲۱ میلیونمین بیت کوین ادامه یابد. تا آن زمان، پاداش بلاک باید به ۱ ساتوشی یا کوچ کترین واحد بیت کوین با ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین برسد. طبق اعلام Blockchain.com، در زمان نگارش این مطلب، تعداد بیت کوین های موجود در گردش ۱۸٫۳۷ میلیون واحد است.

تأثیر رویداد هاوینگ بیت کوین

از آنجایی که دو رویداد هاوینگ قبلی بیت کوین در نهایت تاثیر مثبتی بر روی قیمت بیت کوین گذاشت، رویداد هاوینگ بیت کوین به موضوع پیش بینی ها و گمانه زنی های متنوع تبدیل شده است. در حالی که برخی از بازیکنان ارز دیجیتال پیش بینی کرده اند که سومین هاوینگ بیت کوین هیچ تاثیری در قیمت بیت کوین نخواهد داشت، برخی دیگر اطمینان دارند که به دلیل کاهش جدید درعرضه بیت کوین، هاوینگ قطعاً بر قیمت این ارز دیجیتال تأثیر خواهد گذاشت.

در حالی که به نظر می رسد همبستگی قیمت بیت کوین جای شک و تردید دارد، آخرین هاوینگ بیت کوین تأثیر مستقیمی بر ماینرها دارد. شماری از کارشناسان ارز دیجیتال پیش بینی می کنند که هاوینگ جدید باعث می شود که ماینرها عملیات استخراج خود را متوقف کنند و بیت کوین های جدید تولید نکنند زیرا تعداد زیادی از دستگاه های استخراج منسوخ خواهد شد. طبق اعلام استخر استخراج Poolin Alejandro De La Torre، تعدادی از ماینرهای غیرانتفاعی پیش از وقوع رویداد هاوینگ بیت کوین در تاریخ ۱۱ ماه مه توقف تجهیزات خود را آغاز کرده اند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از