Image default
اخبار

ارائه خدمات بانکی به صرافی‌های ارز دیجیتال کوین بیس وجمینی از سوی JPMorgan

بنا به گزارش ها، صرافی های کوین بیس و جمینی حساب های خود را در ماه آوریل با جی پی مورگان چیس تائید کردند. طبق گزارشی از وال استریت ژورنال با استناد به منابع آگاه ناشناس، عنوان کرد که این نخستین باری است که این غول بانکی به مشتریان صنعت ارز دیجیتال خدمات ارائه می دهد.

به گفته منابع به وال استریت ژورنال، حساب های هر دو صرافی در ماه آوریل پذیرفته شده است و تراکنش ها درحال حاضر پردازش می شوند.

جی پی مورگان چیس در حال پردازش بیت کوین (BTC) یا سایر تراکنش های ارز دیجیتال از سوی صرافی ها نیست، بلکه در حال ارائه خدمات مدیریت پول نقد و انجام تراکنش های دلار برای مشتریان مستقر در ایالات متحده است. این بانک کلیه نقل و انتقال ها و واریز و برداشت های دلاری خود را از طریق شبکه Automated Clearing House  پردازش می کند.

کوین بیس و جمینی بطور ویژه قانون گذاری می شوند

این منابع با اشاره به عدم تمایل طولانی مدت بانک های بزرگ برای ایجاد روابط با کسب و کارهای مرتبط با ارز دیجیتال ادعا کرده اند که از هر دو صرافی خواسته شده است که یک روند بررسی دقیق را انجام دهند.

هم کوین بیس و هم جمینی خود را به عنوان نهادهای کاملاً قانون گذاری شده تثبیت کرده اند. صرافی جمینی که متعلق به دوقلوهای وینکلووس است، پیش از این به خاطر کمپین بیلبورد «ارزهای دیجیتال نیاز به قانون ‌گذاری دارند» به خصوص از جانب کاربران بیت کوین، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

گفتنی است که جمینی در ماه آوریل یک گواهینامه امنیتی جدید به دست آورد، یک گواهینامه SOC 1 نوع ۱ که پس از بررسی از سوی شرکت حسابداری Deloitte آن را کسب کرده است..

کوین بیس کاستودی پیش از این ارزیابی های SOC 1 نوع  ۲ و SOC 2 نوع ۲ را توسط شرکت بزرگ حسابداری گرانت تورنتون به دست آورده بود.

کوینبیس به عنوان یک کسب و کار خدمات پولی در شبکه اجرایی جرائم مالی ثبت شده است و جمینی نیز منشور اعتماد از وزارت خدمات مالی نیویورک را در سال ۲۰۱۵ به دست آورده است.

هر دو صرافی الزامات موردنیاز برای فعالیت تحت چهارچوب BitLicense خدمات مالی نیویورک را نیز برآورده کرده اند و برای نقل وانتقالات پولی در چندین ایالت مجاز هستند.

جیمی دیمون از جی پی مورگان از منتقدین بیت کوین بوده است

برای کسانی که در سال های اخیر موضع جیمی دیمون (Jamie Dimon)، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت جی پی مورگان را نسبت به فضای ارز دیجیتال دنبال کرده اند، اخبار مربوط به پشتیبانی گسترده این بانک از این دو صرافی می تواند کمی تعجب آور باشد.

دیمون در میان اظهارات تند خود، گفته است که بیت کوین “بدتر از پیاز گل لاله است” و پیش بینی کرده که سفته بازی بر روی این کوین به پایان نخواهد رسید.

با این حال این بانک نسبت به پتانسیل بلک چین نظری مثبت دارد و برنامه های خود را برای صدور ارز دیجیتال متمرکز بر تسویه حسابJPM Coin  در اواسط فوریه ۲۰۱۹ اعلام کرده است.

بنا بر گزارش ها، این بانک به تازگی، در حال بررسی ادغام واحد بلاک چین درون سازمانی خود یعنی Quorum – که زیربنای آن شبکه اطلاعات بین بانکی است – با شرکت مبتنی بر اتریوم ConsenSys  است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از