Image default
اخبار

تلگرام، شبکه TON و توکن گرام را رها می‌کند!

بر اساس گزارش های منتشر شده، مدیرعامل تلگرام از پایان نبرد نظارتی شبکه باز تلگرام و گرام خبر داده است. طبق یک پیام از سوی پاول دوروف (Pavel Durov)، مدیرعامل تلگرام این شرکت در پی درگیری طولانی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، خواستار توقف شبکه باز تلگرام (TON) و توکن های گرام مرتبط شده است.

دوروف گفت که پس از اعلام شبکه TON و توکن گرام در سال ۲۰۱۷، اکنون تلگرام به طور رسمی به درگیری خود با این پروژه خاتمه داده است.

دوروف استدلال می کند که دادگاه ایالات متحده حاکمیت قضایی جهانی را زیر پا می گذارد

مدیر عامل تلگرام در پست خود با عنوان ” TON چه بود و چرا تمام شد” عنوان کرد که آنها تصمیم خود را در واکنش به دادگاه ایالات متحده مبنی بر ممنوعیت تلگرام از توزیع توکن های گرام خود در هر جای دنیا گرفته اند. دوروف در این باره نوشت:

“این دادگاه آمریکایی اظهار داشت که گرام نه تنها در ایالات متحده بلکه در سطح جهان نیز توزیع نمی شود. چرا؟ از آنجا که، یک شهروند آمریکایی ممکن است بعد از راه اندازی این شبکه راهی برای دسترسی به پلتفرم TON پیدا کند، بنابراین برای جلوگیری از این امر، نباید اجازه دهید گرام ها در هر جای دنیا توزیع شوند، حتی اگر به نظر برسد که کشور دیگری در کره زمین با TON کاملاً خوب باشد. “

در این پست، دوروف صریحاً از دخالت دولت و تلاش های دولت آمریکا برای جلوگیری از راه‌اندازی پروژه مبتنی بر اصول تمرکزگرایی که در ابتدا توسط بیت کوین (BTC) و اتریوم  (ETH) صورت گرفته است، انتقاد کرد.

دوروف با تأکید بر اظهارات منفی اخیر خود در مورد ایالات متحده، نوشت: جامعه جهانی هنوز از نظر امور مالی و فناوری به ایالات متحده وابسته است. وی افزود: “متأسفانه، ما (۹۶ درصد از جمعیت جهان که در جاهای دیگر زندگی می کنند) وابسته به تصمیم گیرندگانی هستیم که تنها ۴ درصد از مردم دنیا را تشکیل می دهند ( مردم آمریکا).

مدیرعامل تلگرام همچنین با تأکید بر اینکه تصمیم دادگاه حق حاکمیت قضایی را در سرتاسر جهان شکسته است، اظهار داشت:

“این تصمیم دادگاه حاکی است که سایر کشورها حق ندارند تصمیم بگیرند که چه چیزی خوب است و چه چیزی برای شهروندان بد است. اگر ناگهان ایالات متحده تصمیم به ممنوعیت قهوه گرفت و خواستار تعطیلی کافی شاپ ها در ایتالیا شد چرا که ممکن است برخی آمریکایی ها به آنجا رفت وآمد داشته باشند- ما شک داریم که کسی موافق این امر باشد. “

تاریخچه مختصر تلگرام و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

به نظر می رسد که تلگرام با کنار گذاشتن پروژه TON، نبرد طولانی مدت حقوقی خود را در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از دست داده است. چندی پیش از آنکه این شرکت قصد داشت شبکه TON را راه اندازی کند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در اکتبر سال ۲۰۱۹ علیه تلگرام اقدامی انجام داد. در دادخواستی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تلگرام را با دلیل عرضه سکه اولیه خود در سال ۲۰۱۸ ، به نقض قانون اوراق بهادار ایالات متحده متهم کرد.

در مارس سال ۲۰۲۰، یک دادگاه در ایالات متحده تشخیص داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شانس خوبی دارد که اثبات کند گرام های تلگرام، اوراق بهادار ثبت نشده هستند. پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام متعاقباً در تاریخ ۳۰ آوریل طرح بازپرداخت را پیشنهاد کرد که ظاهراً دادگاه ای تصمیم را پذیرفت.

تلگرام، TON را به زودی پس از راه اندازی یک نسخه رایگان از شبکه TON ترک می کند

عزیمت تلگرام از پروژه TON ممکن است پایان داستان شبکه باز تلگرام نباشد. اعلامیه ناگهانی دوروف پس از آن منتشر می شود که Free TON، یک جامعه مستقل از اعتبارسنج ها در تاریخ ۷ ماه مه اقدام به راه اندازی بلاک چین TON به طور مستقل از تلگرام کردند.

میتجا گوروشفسکی (Mitja Goroshevsky)، عضو اصلی جامعه Free TON و مدیر اجرای در TON Labs ، یک گروه شخص ثالث از توسعه دهندگان زیرساخت TON ، درباره اعلامیه دوروف این گونه اظهار نظر کرد:

“خب، کاملاً مشخص است. پاول مجبور شده که این بیانیه را اعلام کند. با این حال من با هر نوع احساساتی که دارد و به خصوص با آخرین جمله وی در مورد عدم تمرکز موافق هستم. این مفهوم دقیقاً با اهداف TON مرتبط است. ما به توسعه، ساخت و توزیع TON در سراسر جهان ادامه خواهیم داد. ما آن را به دست میلیون ها نفر خواهیم سپرد. زیرا این هدف، هدف درستی است! “

در مورد راه‌اندازی Free TON، دوروف به وضوح گفت که تلگرام هیچ ارتباطی با هیچ یک از نهادهای درگیر در استقرار بیشتر فناوری TON نخواهد داشت. در پایان این پست، مدیرعامل تلگرام با تشویق راه اندازی مستقل شبکه TON اظهار داشت:

“من می خواهم این پست را با آرزوی خوشبختی برای همه کسانی که در تلاش برای تمرکزگرایی، تعادل و برابری در جهان هستند به پایان برسانم. شما در حال نبرد درستی هستید. این نبرد ممکن است مهم ترین نبرد نسل ما باشد. ما امیدواریم که شما در جایی که ما شکست خورده ایم، موفق شوید. “

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از