Image default
اخبار

BSN چین قصد دارد داده‌های مالی را از غول‌های فناوری پس بگیرد

بر اساس گزارش های منتشر شده، مارتین چرزمپا (Martin Chorzempa)، همکار تحقیقاتی پترسون استدلال کرد که استراتژی بلاک چین چین کاملا بر اهداف داخلی متمرکز است.

مارتین چرزمپا، همکار تحقیقاتی در موسسه اقتصاد بین المللی پترسون، در مورد انگیزه ها و اهداف اصلی توسعه شبکه خدمات بلاک چین تحت حمایت دولت چین ضمن صحبت در Consensus، بینش خود را ارائه داد.

طراحی استراتژی چین برای کاهش “تهدید خارجی”

چرزمپا تأکید کرد که چین می خواهد “در حاشیه باشد و بداند که نوآوری های جالب در کجا قرار دارد و آنها را به خوبی بکار بگیرد، نه اینکه به نوآوری هایی که از جاهای دیگر می آیند، واکنش نشان دهد.”

این محقق با بیان اینکه “چین با اولین موج اول ارزهای دیجیتال، رمزنگاری و ICO ها یک تجربه منفی داشت،” ادامه داد:

“این به عنوان نوعی تهدید خارجی تحمیل شده تلقی می شد که PBoC، بانک مرکزی چین باید به سرعت می فهمید که چگونه می توان به آن پاسخ داد.”

چرزمپا اظهار داشت که بانک خلق چین در پی تعیین این است که چه جنبه هایی از صنعت نوظهور ارز دیجیتال “نوآوری های مثبتی” را ارائه می دهند و چه بخش هایی صرفاً سوداگرانه است. این بانک همچنین نیاز به شناسایی خطرات احتمالی فرار سرمایه داشت.

شبکه خدمات بلاک چین به چین اجازه می دهد تا کنترل داده های مالی را دوباره به دست آورد

چرزمپا گفت: “یکی دیگر از عناصر شبکه خدمات بلاک چین کنترل سیستم مالی است.” وی عنوان کرد که:

“Alipay و WeChat Pay در حال حاضر برترین شرکت های ارائه دهنده پرداخت خرده فروشی در چین هستند و در حقیقت برای قانون گذاران مالی دسترسی به داده های مربوط به پرداخت آنها دشوار است. بنابراین، CBDC یک طرفه است. اگر توافق اساسی را در ارز دیجیتال ملی چین انجام دادید، به طور بالقوه می تواند به این بانک مرکزی اجازه دهد که دسترسی بیشتری به داده های پرداختی و همچنین به دست آوردن قدرت این شرکت ها داشته باشد. “

بحث ژئوپلیتیک به عنوان ابزاری برای پشتیبانی داخلی

چرزمپا عنوان کرد که چین به دنبال استفاده از شبکه بلاک چین خود برای اجرای قدرت در سطح بین المللی به عنوان ابزاری برای دستیابی به پشتیبانی از این پروژه در بین شهروندان محافظه کار چینی است.

چرزمپا با بیان اینکه بیشتر میزان استفاده از Alipay و WeChat Pay در خارج از چین در چارچوب جهانگردی اتفاق می افتد، عنوان کرد:

“در این بین بخشی از عناصر تراکنش های برون مرزی درگیر است، اما لزوماً نمی توان به نوع مقیاس بین المللی یا مقیاس برون مرزی رسید که به طور بالقوه می تواند چیزی مانند لیبرا باشد.”

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از