Image default
اخبار

راه‌اندازی تلفن‌های ۵G مبتنی بر بلاک چین توسط سامسونگ

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که اس کی تلکام (SK Telecom) اولین تلفن ۵G جهان را با سرویس تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین منتشر کرد. سامسونگ و اس‌ کی تلکام، شرکت کره‌ ای اپراتور شبکه‌ های بی‌ سیمی کره جنوبی از اولین تلفن هوشمند ۵G جهان مجهز به احراز هویت مبتنی بر بلاک چین رونمایی کردند.

این تلفن با نام “Galaxy A Quantum” دارای چیپست تولید تعداد تصادفی کوانتومی است که با همکاری سامسونگ الکترونیک تولید شده است. قیمت اولیه این گوشی ۶۴۹،۰۰۰ وون کره جنوبی یا ۵۲۷٫۵۴ دلار است.

این شرکت اظهار داشت که این سیستم متنی بر بلا ک چین در هنگام پرداخت کالاها و خدمات در بازرگانی آفلاین با SK Pay استفاده می شود. همچنین از بلا ک چین برای جلوگیری از جعل و سرقت اطلاعات ذخیره شده در تلفن استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های اصلی تلفن محافظت بیومتریک SK Pay است.

این شرکت مخابراتی تلفن همراه خاطرنشان کرد: این تلفن در تاریخ ۱۵ ماه مه منتشر شده و در تاریخ ۲۲ مه به طور رسمی برای امر فروش عرضه می شود.

آخرین توسعه تلفن های بلاک چین در آسیا

کره جنوبی از نقاط مبنا برای توسعه تلفن های دارای قابلیت بلاک چین بوده است. به عنوان مثال ، کوین تلگراف در سال ۲۰۱۹ گزارش داد که LG غول موبایل در حال تولید یک تلفن بلاک چین در واکنش به تلفن ارز دیجیتال Klaytn Phone سامسونگ است.

منابع چینی در سپتامبر سال ۲۰۱۹ گزارش دادند که استارتاپ سرمایه گذاری هیوبی به نام While Network تلفن هوشمند مبتنی بر بلاک چین خود را با نامAcute Angle، در جنوب شرقی آسیا راه اندازی کرده است.

همچنین، گفتنی است که HTC در ماه آوریل از ساخت تلفنی خبر داد که می تواند گزینه استخراج مونرو (XMR) را از طریق یک برنامه داشته باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از