Image default
اخبار

کیم جونگ اون، ممکن است از ارزهای دیجیتال سرقت شده برای جبران خسارات اقتصادی استفاده کند

آخرین گزارش ها حاکی از آن است که کره شمالی می تواند گروه لازاروس را به سرقت ارز دیجیتال در سطح جهان ترغیب کند. طبق گزارش ها، کیم جونگ اون (Kim Jong-un)، رهبر کره شمالی از گروهی از هکرها حمایت می کند. هدف آنها چیست؟ سرقت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) با استفاده از کلاهبرداری فیشینگ. منابع می گویند که این کشور در تلاش برای جلوگیری از سقوط مالی در بحران شیوع ویروس کووید ۱۹، این تلاش ها را افزایش داده است.

گزارشی که توسط U.K. Mirror منتشر شد، ادعا می کند که گروه لازاروس، یک سندیکای هکری که ادعا شده با دولت کره شمالی روابطی دارد، می تواند یک کمپین جرایم سایبری فضای مجازی تهدید پیشرفته مستمر یا حملات APT کند.

کارشناسان شرکت مستقر در سئو به نام ESTsecurance ، اظهار داشتند که لازاروس “به طور فزاینده ای درگیر فعالیت های جرایم سایبری در داخل و خارج از کره جنوبی است. با این حال، آنها همچنین گزارش هایی دریافت کرده اند که برخی از حملات در سطح بین المللی و در کشورهایی مانند ایالات متحده انجام می شود.

گروه لازاروس یک “تهدید جدی” است

این حملات عمدتاً به افرادی انجام می شود که معاملات ارز دیجیتال را انجام می دهند، زیرا این گروه فایل های مخربی را برای جعل قراردادهای توسعه نرم افزار بلاک چین ارسال می کند.

برت کالو (Brett Callow)، تحلیلگر تهدیدات آزمایشگاه بدافزار Emsisoft در گفتگو با کوین تلگراف توضیح داد که این گروه از هکرها به عنوان “HIDDEN COBRA” نیز شناخته می شوند. وی اظهار داشت:

“گروه لازاروس یا HIDDEN COBRA بدون شک تهدید جدی را نشان می دهد و به خاطر تعدادی از حوادث مهم امنیتی از جمله حمله WannaCry ، نقض سونی و حمله سال ۲۰۱۷ به کاربران انواع ارزهای دیجیتال، مقصر شناخته شده است. برخی گزارش ها ادعا می کنند که این گروه متعلق به کره شمالی است و ممکن است یک بازیگر تحت حمایت دولت باشد، اما ممکن است که این موضوع صحت نداشته نباشد. “

روابط ادعا شده با کره شمالی قابل بررسی نیست

کالو هشدار می دهد که بررسی صحت ایجاد روابطی بین گروه لازاروس و دولت کره شمالی “بسیار دشوار” است. وی خاطرنشان می کند که حتی اگر این ادعاها به خوبی مشهود باشند، با این وجود این امکان وجود دارد که اشتباه باشند”.

این گروه هک معروف به خاطر هک کردن سونی پیکچرز برای انتشار فیلم “مصاحبه” متهم به سرقت بیش از ۵۷۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از صرافی هاست.

در یک بیانیه مطبوعاتی در تاریخ ۲۷ آوریل، ESTsecurance هشدار داد:

“آنها همچنین درگیر عملیات جاسوسی سایبری و همچنین فعالیت هایی هستند که برای تولید ارز خارجی طراحی شده اند.”

آخرین تحولات مربوط به این گروه هک

گفتنی است که کوین تلگراف بارها و بارها گزارشاتی از برخی از حملات انجام شده توسط گروه لازاروس ارائه داده است. به عنوان مثال، در تاریخ ۵ فوریه مشخص شد که این گروه هکری است برای فیشینگ کارمندان DragonEx برای نصب یک برنامه آلوده به بدافزار یک ربات معاملاتی پیچیده ایجاد کرده است.

در ۵ مارس، اعلام شد که دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی یا OFAC ، دو تبعه چینی را به پولشویی ارزهای دیجیتال به سرقت رفته در یک هک صرافی ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸ که گفته می شود به گروه لازاروس است متهم کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از