Image default
اخبار

هکرها، داده‌های ۱۲۹ میلیون صاحب ماشین روسی را در ازای دریافت بیت کوین می‌فروشند

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که یک دیتابیس متشکل از ۱۲۹ میلیون راننده اتومبیل روسی فقط با ۰٫۳ بیت کوین یا حدود ۲ هزار و ۹۰۰ دلار در دارک نت مورد معامله قرار می گیرد. بیت کوین، برترین ارز دیجیتال بازار، همچنان به طور فعال برای فعالیت های غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرد. هکرهای گمنام داده های بیش از ۱۲۹ میلیون صاحب ماشین روسی را گرفته اند تا در ازای دریافت ارز دیجیتال، آن را در دارک نت مورد معامله قرار دهند.

خبرگزاری روسی RBC اعلام کرد که اطلاعات منتشر شده شامل اسامی کامل، آدرس ها، شماره گذرنامه ها و سایر داده های متعلق به میلیون ها راننده خودروی روسی است.

ادعا می شود که این اطلاعات از اداره کل ایمنی ترافیک وزارت امور داخلی روسیه به سرقت رفته است. بنا به گزارش ها، صحت داده ها توسط یک کارمند یک شرکت مشترک خودروسازی محلی تأیید شده است.

RBC عنوان کرد، با استناد به گزارش اصلی نشریه محلی ودوموستی (Vedomosti)، این داده ها در ازای دریافت ارز دیجیتال به فروش می رسد. گفتنی است که دریافت نسخه کامل این بانک اطلاعاتی ۰٫۳ بیت کوین هزینه دارد که از در زمان نگارش این مطلب در حدود ۲۹۰۰ دلار ارزش دارد. در این گزارش، هکرها همچنین پیشنهاد کردند که برخی از داده های “اختصاصی” را در ازای ۱٫۵ بیت کوین (۱۴۴۰۰ دلار) خریداری کنند.

ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای برای فعالیت های غیرقانونی در دارک نت ها مورد استفاده قرار می گیرند. طبق گفته چینالیسیس، یک شرکت تحلیلی بلاک چین مستقر در نیویورک – حجم جریان های ارز دیجیتال در دارک نت ها در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار در طی چهار سال گذشته دو برابر شد.

مجرمان سایبری اغلب داده های به سرقت رفته را در دارک نت تقریباً به قیمت ناچیزی می فروشند و یا حتی آن را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می دهند. در اواسط آوریل سال ۲۰۲۰ ، هکرها بیش از ۵۰۰۰۰۰ حساب کاربری پلتفرم محبوب ویدیو کنفرانس بزرگنمایی Zoom را برای کمتر از یک پنی می فروختند.

در ماه مارس، صندوق ارز دیجیتال Trident Crypto Fund دچار یک نقض مهم امنیتی شد و در نتیجه آن ۲۶۶،۰۰۰ نام کاربری و کلمه عبور آن به سرقت رفت.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از