Image default
اخبار

راه‌اندازی تمبرهای دیجیتال کلکسیونی مبتنی بر بلاک چین توسط لامبورگینی!

گزارش های منتشرشده حاکی از آن است که لامبورگینی برای اطمینان از تاریخ و منحصر به فرد بودن محصولاتش، نخستین تمبرهای دیجیتال کلکسیونی مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی می کند.

لامبورگینی، تولیدکننده مشهور ایتالیایی اتومبیل های اسپرت لوکس، همچنان به استفاده از بلاک چین در فعالیت های شرکت خود ادامه می دهد. در میان آخرین پیشرفت های فناوری، این برند مشهور در حال استفاده از بلاک چین برای دیجیتالی کردن تمبرهای کلکسیونی خود است.

لامبورگینی در حال راه اندازی اولین تمبرهای دیجیتال کلکسیون، “مجموعه اتومبیل لامبورگینی” است. این مجموعه جدید، مجموعه ای از تمبرهای دیجیتال کلکسیونی است که با استفاده از فناوری بلاک چین ساخته شده و به تاریخچه نمادین ترین خودروهای لوکس در جهان اختصاص دارد.

اولین تمبر از مجموعه خودروهای لامبورگینی به Huracán EVO RWD اختصاص داده شده است، مدل جدیدی که در ماه مه سال ۲۰۲۰ رونمایی شد و این شرکت آن را به طور رسمی در ۱۴ مه اعلام کرد. این اطلاعیه اندکی پس از آغاز فعالیت مجدد لامبورگینی در تاریخ ۴ ماه مه و به دنبال توقف موقت فعالیت های این شرکت در میان همه گیر ویروس کووید ۱۹ آغاز شد.

لامبورگینی با استارتاپ کلکسیون مبتنی بر دفتر کل توزیع شده محلی همکاری می کند

لامبورگینی به منظور ارائه تمبرهای دیجیتال کلکسیونی جدید با یک استارتاپ کلکسیون بلاگ چین محلی معروف به بیت استمپز (Bitstamps) همکاری کرد. اولین تمبر Huracán EVO RWD Spyder در حال حاضر با بارگیری Bitstamps.app در iOS قابل دسترسی است. این تمبر در یک نسخه محدود و در ۲۰،۰۰۰ نسخه منتشر می شود.

لامبورگینی عنوان کرد که با استفاده از فن آوری بلاک چین، این برند محبوب اتومبیل قصد دارد تاریخ و منحصر به فرد بودن هر تمبر را که نشان دهنده یک شیء دیجیتال “واحد” است، تضمین کند. این شرکت عنوان کرد:

“تمبر را می توان دقیقاً مانند تمبر کاغذی خریداری کرده، جمع آوری کرد و یا اینکه فروخت. این مجموعه دقیقا به همین روش کار می کند: شما می توانید آن را تحسین کنید، پیشرفت آن را بررسی کنید، تمبر را به عنوان هدیه به شخص دیگری بدهید یا آنها را دوباره بفروشید. “

همانطور که در Bitstamps.app مشخص شده است، قیمت تمبر Huracán EVO RWD Spyder در زمان نگارش این مطلب ۹٫۹۰ یورو می باشد. هنوز مشخص نیست که چه نوع روش پرداختی برای خرید تمبر بر روی این پلتفرم وجود دارد.

از بلاک چین به طور فزاینده ای برای تأیید اعتبار کلکسیون ها استفاده می شود

گفتنی است که فناوری بلاک چین برای در دیجیتالی کردن آثار هنری و کلکسیون های مربوط به ورزش و همچنین تمبرهای دیجیتال کلکسیونی کاربرد زیادی پیدا کرده است. به عنوان مثال، در ژوئن سال ۲۰۱۹، Austrian Post خط تمبرهای کلکسیونی دارای گواهی بلاک چین را منتشر کرد که ظاهراً تمبرهای دیجیتال منتشرشده توسط Austrian Post به نخستین تمبرهای جهان تبدیل شده است که از طریق فناوری بلاک چین تأیید شده اند.

تمبر دیجیتال با استفاده از بلاک چین لامبورگینی اولین توسعه این شرکت نیست که شامل فناوری بلاک چین است. سال گذشته، لامبورگینی، بلاک چین Salesforce را برای تأیید اعتبار قدمت اتومبیل های لامبورگینی مستقر کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از