Image default
اخبار

تولیدکننده سخت‌افزار استخراج آماده راه‌اندازی دومین کارخانه در ایالات‌متحده!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که شرکت تولید نیمه هادی تایوان یا TSMC که بزرگ ترین تولیدکننده نیمه هادی و سومین تولیدکننده تراشه در جهان است، اعلام کرده است که قصد دارد یک کارخانه ۱۲ میلیون دلاری در آریزونا بسازد.

این اقدام پس از آن اتفاق می افتد که TSMC در میان شیوع ویروس کرونا در چین دچار اختلال قابل توجهی در سراسر زنجیره تأمین شد. با وجود تکیه بیت مین به TSMC برای عرضه تراشه ها و ویفرهای نسل بعدی، اختلالات مربوط به TSMC از جمله دلایل تاخیر در حمل و نقل برای سیستم های جدید اسیک انتی ماینر S19 ذکر شده است.

TSMC آماده افتتاح کارخانه در آریزونا

ساخت این کارخانه قرار است که از سال آینده آغاز شود و TSMC امیدوار است که این کارخانه تولید ترانزیستورهای ۵ نانومتری را در سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

پیش بینی می شود که تقریباً ۱۶۰۰ شغل از طریق ساخت این کارخانه ایجاد شود و TSMC انتظار دارد که بین سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۹ حدود ۱۲ میالیون دلار در این کارخانه سرمایه گذاری کند.

لازم به ذکر است که TSMC در حال حاضر یک کارخانه در واشنگتن و مراکز طراحی در کالیفرنیا و تگزاس را اداره می کند.

تصمیم TSMC برای راه‌اندازی کارخانه در آریزونا توسط دولت ترامپ مورد استقبال قرار گرفته است و اتکای دولت آمریکا به تولیدکنندگان نیمه هادی و تراشه آسیا را به عنوان یک ریسک برای امنیت ملی برای چندین سال توصیف کرد.

مایک پومپئو (Mike Pompeo)، وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام این خبر در پستی در توئیتر اظهار کرد: “آمریکا از قصد TSMC برای سرمایه گذاری ۱۲ میلیون دلاری در پیشرفته ترین کارخانه تولید ترانزیستورهای ۵ نانومتری نیمه هادی در جهان استقبال می کند.”

پومپئو در ادامه عنوان کرد: “این معامله، امنیت ملی ایالات متحده را در شرایطی تقویت می کند که چین در تلاش است تا بر فناوری های مهم و کنترلی حاکم باشد.”

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از