Image default
اخبار

ناشر کتاب الکترونیکی ژاپنی به DLT روی می‌آورد!

با بسته شدن بسیاری از مدارس و کتابفروشی ها در ژاپن، Media Do Holdings به دنبال افزایش تقاضا برای کتاب های الکترونیکی با فناوری دفتر کل توزیع شده است. Media Do Holdings مستقر در ژاپن برای توزیع کتاب های الکترونیکی خود مبلغ ۲٫۸ میلیون دلار بر روی  فناوری دفتر کل توزیع شده سرمایه گذاری خواهد کرد.

مطابق با انتشار مقاله ای در روزنامه Nikkei ، Media Do Holdings قصد دارد تا در طول دو سال آینده مبلغ ۳۰۰ میلیون ین – تقریبا ۲٫۸ میلیون دلار در زمان نگارش این مطلب – برای تهیه یک دفتر کل توزیع شده برای کتاب های الکترونیکی شرکت سرمایه گذاری کند.

این شرکت عنوان کرد که داشتن یک تاریخچه تراکنش قابل اعتماد از طریق چنین دفتری برای کتاب های الکترونیکی امکان فروش نسخه های استفاده شده و بازگشت حق امتیاز به ناشران و نویسندگان را می دهد. Media Do قصد دارد ابتدا فناوری راهنمای دفتر توزیع شده را به My Anime List ، وب سایت شبکه های اجتماعی انیمه (anime) و مانگا (manga) و یکی از منابع آن معرفی کند.

کیوجی فوجیتا (Kyoji Fujita)، رئیس Media Do Holdings در این باره عنوان کرد:

مزیت کتاب های الکترونیکی این است که به راحتی این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید طی ۲۴ ساعت شبانه روز و ۳۶۵ روز در سال کتاب را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. وضعیت ایجاد شده توسط ویروس کرونا به ما امکان می دهد ارزش کتاب های الکترونیکی را بشناسیم و استفاده از آنها را افزایش دهیم.

فروش کتاب الکترونیکی در طول همه گیری ویروس کرونا

این توزیع کننده کتاب الکترونیکی ژاپنی در حال حاضر با بیش از ۲،۰۰۰ ناشر و ۱۵۰ کتابفروشی آنلاین کار می کند. این شرکت حتی قبل از توصیه های کار در خانه و از راه دور، از فروش ۶۰۰ میلیون دلار فروش کتاب الکترونیکی برای سال مالی منتهی به فوریه ۲۰۲۰ خبر داد.

Media Do از افزایش ۲۰ درصدی فروش سالانه کتاب الکترونیکی در ماه آوریل خبر داد که احتمالاً به دلیل کتابفروشی و تعطیلی مدارس ناشی از وضعیت اضطراری در سراسر کشور اخیر در ژاپن به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ بوده است.

اگرچه شینزو آبه (Shinzo Abe)، نخست وزیر ژاپن هفته گذشته چنین محدودیت هایی را در اکثر بخش های کشور از بین برد، اما شهرهای بزرگ مانند توکیو همچنان از تاریخ ۱۶ آوریل تحت شرایط اضطراری قرار دارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از