Image default
اخبار

هکرها از ابر رایانه‌ها برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کنند!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که هکرها به ابر رایانه ها در سراسر اروپا حمله می کنند و سعی می کنند دست به استخراج ارز دیجیتال بزنند. هکرها این هفته با هدف استخراج ارز دیجیتال به چندین ابر رایانه در سراسر اروپا حمله کرده اند. براساس گزارش خبری ZDNet، دسته ای از ابر رایانه ها به منظور بررسی مزاحمت ها مجبور به تعطیلی شده اند.

این حوادث امنیتی در انگلیس، آلمان و سوئیس گزارش شده است. علاوه بر این، براساس این گزارش، حمله دیگری در یک مرکز رایانه با کارایی بالا در اسپانیا رخ داده است.

محیط های دانشگاهی قربانیان اصلی هستند

به نظر می رسد که بیشتر این حملات، دانشگاه ها را هدف قرار داده اند. دانشگاه ادینبورگ که سوپر رایانه ARCHER را اداره می کند، اولین حادثه را در روز دوشنبه گزارش داد.

سپس، کلاسترهای محاسباتی با کارایی بالا در دانشگاه های بزرگ ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان نیز اعلام کردند که روز دوشنبه با حوادث امنیتی مشابه مورد حمله قرار گرفتند و باید خاموش شوند.

در هفته بعد از آن، حملات بیشتری در مؤسسات دیگری در مناطق آلمان، اسپانیا و سوئیس رخ داد. کلاستر محاسباتی لایب نیتس یا LRZ، انستیتوی تحت آکادمی علوم باواریا، مرکز تحقیقات جولیچ در شهر جولیچ آلمان، دانشکده فیزیک در دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان در مونیخ آلمان و مرکز محاسبات علمی سوئیس یا CSCS در زوریخ سوئیس در میان قربانیان قرار دارند.

لاگین های SSH به خطر می افتد و هدف استخراج ارز دیجیتال است

در این خبر آمده است: نمونه های بدافزار منتشر شده توسط تیم مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (CSIRT) توسط یک شرکت امنیت سایبری مستقر در ایالات متحده به نام Cado Security مورد بررسی قرار گرفته مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای، یک سازمان پان اروپایی است که تحقیقات مربوط به ابر رایانه ها را در سراسر اروپا هماهنگ می کند.

این شرکت امنیت سایبری گفت که به نظر می رسد مهاجمان اعتبارنامه های SSH اعضای دانشگاه در کانادا، چین و لهستان را به منظور دستیابی به کلاسترهای محاسباتی این سوپر رایانه به سرقت برده اند. Secure Shell یا SSH ، یک پروتکل شبکه رمزنگاری برای امن نگه داشتن سرویس های شبکه در یک شبکه ناامن است.

کریس دومان، بنیان گذار Cado Security توضیح داد:

“هنگامی که مهاجمان به یک نود محاسباتی دسترسی پیدا کردند، به نظر می رسد از آسیب پذیری CVE-2019-15666 استفاده کرده اند تا به ریشه دسترسی پیدا کرده و سپس برنامه ای را نصب کرده اند که ارز دیجیتال مونرو (XMR) را استخراج می کند.”

همانطور که پیش از این نیز کوین تلگراف گزارش داده بود، محیط های دانشگاهی در رتبه دوم بزرگترین ماینرهای ارزهای دیجیتال قرار دارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از