Image default
اخبار

بانک اتریشی Raiffeisen روی برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی کار می‌کند

Raiffeisen Bank International در حال گسترش همکاری با Billt fintech لهستانی- انگلیسی برای شکل جدیدی از توکنیزه سازی ارزهای ملی مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده است.

در حالی که حوزه های قضایی جهانی در حال پیشرفت به سوی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند، موسسات خصوصی نیز روی دیجیتالی کردن ارزهای ملی کار می کنند. Raiffeisen Bank International (RBI)، یک بانک بزرگ اتریشی است که با استفاده از فناوری بلاک چین روی شکل جدیدی از توکنیزه سازی ارز ملی کار می کند.

RBI پس از آزمایش موفقیت آمیز انتقال ارزهای ملی نهایی دیجیتالی شده end-to-end ، همکاری خود را با شرکت فناوری مالی لهستانی-انگلیسی، بیلون (Billon) گسترش داده است.

RBI Coin برای سرعت بخشیدن به تراکنش های برون مرزی طراحی شده است

همانطور که در اعلام شده است، RBI و بیلون در حال کار بر روی مراحل اولیه یک پلتفرم توکنیزه سازی RBI که در حال حاضر RBI Coin لقب دارد، هستند. این طرح آزمایشی، قرار است که تا اواخر سال ۲۰۲۰ انجام شود و به منظور سرعت بخشیدن به تراکنش های بین بانکی برون مرزی و بهبود مدیریت نقدینگی طراحی شده است.

طبق این اطلاعیه، RBI Coin توسط بیلون به عنوان بخشی از همکاری قبلی RBI-Billon در Elevator Lab توسعه یافته است. طبق گزارش های انجام شده در ۵ مارس، برنامه Elevator Lab فناوری بلاک چین بیلون را برای فعال کردن تراکنش های پول الکترونیکی با یورو دیجیتالی پیاده سازی می کند.

RBI Coin به ارزش یک به یک در برابر یورو یا هر پول ملی دیگری در CEE دست خواهد یافت

این بانک عنوان کرد، اگر این طرح موفقیت آمیز باشد، پیش بینی می شود که این پروژه آزمایشی در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی (CEE) که RBI در آنها فعالیت دارد، آغاز شود. از جمله این کشورها شامل بلاروس، جمهوری چک، لهستان، روسیه و اوکراین هستند.

سخنگوی RBI برای کوین تلگراف توضیح داد که این بانک هنوز در حال مذاکره با بانک های زیرمجموعه خود در CEE است تا مشخص کند که چه بانک هایی در این طرح آزمایشی شرکت خواهند کرد. وی گفت: “ما معتقدیم که اولین آزمایش ها انتقال پول بین اتریش و یک شرکت تابعه RBI در یک کشور دیگر از CEE را پوشش می دهد.”

بسته به اینکه کدام کشور به این طرح آزمایشی ملحق شود، ارزشRBI Coin بسته به پول ملی کشور منتخب که یورو یا هر پول ملی دیگری است، می باشد. سخنگوی RBI اظهار داشت:

“نوع ارزها به کشورهای درگیر در این برنامه آزمایشی بستگی دارد، بنابراین این پلتفرم می تواند یورو و سایر ارزهای ملی را نیز شامل شود.”

گفتنی است که Raiffeisen به طور جدی در حال آزمایش فناوری بلاک چین است و این خبر پس از آنکه بیلون در نوامبر ۲۰۱۹ برای همکاری با برنامه مشارکت Elevator Lab Partnership بانک RBI انتخاب شد، منتشر می شود. در این همکاری، بیلون از فناوری بلاک چین خود برای مینت، انتقال و بازخرید یوروی توکنیزه شده استفاده کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از