Image default
اخبار

اتمام زمان ثبت‌نام شرکت‌های رمزنگاری طبق قوانین جدید AML در هلند!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که مهلت ثبت نام شرکت های رمزنگاری هلندی برای رعایت قوانین جدید AML در بانک مرکزی هلند به پایان رسید. عنوان خبر این است: در ۱۸ ماه مه، شرکت های رمزنگاری ثبت شده هلندی در صورت عدم تطابق با قوانین جدید ضد شستشوی پول هلند (AML) که در ۲۱ آوریل توسط مجلس عالی هلند تصویب شد، با مجازات هایی روبرو می شوند.

مطابق با دستورالعمل مبارزه با پولشویی، شرکت هایی که خدمات ارز دیجیتال به فیات و یا خدمات کاستودی ارائه می دهند، باید تا امروز ثبت نام می کردند. اما شرکت هایی که فقط خدمات ارز دیجیتال به ارز دیجیتال ارائه می دهند از این امر معاف هستند.

بانک مرکزی هلند (DNB) که متولی تنظیم فعالیت های مالی در هلند است، موظف به رعایت موازین دولت هلند خواهد بود. با این حال، آنها مجوزهایی را برای کسب و کارهای مرتبط با ارز دیجیتال صادر نمی کنند. اما پرداخت هزینه ثبت نام که سالانه ۳۴۰۰۰ یورو می باشد، الزامی است.
ایجاد ریسک پروفایل های ویژه در چهارچوب جدید

بنگاه های رمزنگاری نیز همانند مدیران آنها تحت نظارت مقامات قانونی قرار خواهند گرفت. بنابراین، قانون جدید، این شرکت ها را ملزم به ایجاد ریسک پروفایل و تقویت قوانین احراز هویت مشتری به منظور تعیین هر ریسک پروفایل می کند.

در صورت لزوم، کلیه تراکنش ها بطور مداوم مورد نظارت و انتقال مجدد قرار می گیرند. همچنین، تراکنش های “مشکوک” باید به واحد اطلاعات مالی گزارش شود.

بانک مرکزی هلند به شرکت های رمزنگاری هشدار داد که اگر از این آیین نامه جدید استفاده نکنند:

“اگر پیش نویس لازم را برای اعمال قانون ارسال نکرده اید، نمی توانید از ترتیبات انتقالی استفاده کنید، بنابراین باید فعالیت های موجود خود را متوقف کنید. اگر بدون انجام چنین امری فعالیت داشته باشید، این امر می تواند در ارزیابی برنامه ثبت نام (متعاقبا) شما تاثیر داشته باشد. شما همچنین در صورت عدم ثبت نام در حال نقض قوانین بوده و متخلف هستید و بانک مرکزی هلند می تواند اقدامات اجرایی لازم را انجام دهد. “

اجرای AMLD5 اتحادیه اروپا در هلند بحث برانگیز است

اجرای AML5 اتحادیه اروپا در این کشور از طریق بانک مرکزی به دلیل هزینه ای که اجرای الزامات جدید بر شرکت های رمزنگاری وارد می کند، مورد بحث بوده است.

کوین تلگراف در ماه آوریل گزارش داد که این هزینه های انطباق جدید، بالاتر از چیزی است که توسط شرکت های کارت اعتباری و شرکت های تراست سنتی پرداخت می شود.

در پایان لازم به ذکر است که برخی صرافی ها از این واقعیت که چارچوب نظارتی جدید موجب از بین بردن حریم خصوصی هودل کنندگان ارز دیجیتال خواهد شد، انتقاد کرده اند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از