Image default
اخبار

کشورهای آفریقایی بالاترین میزان مالکیت ارزهای دیجیتال را در سراسر جهان دارند!

گزارش جدیدی که توسط Arcane Research منتشر شده است نشان می دهد که کشورهای آفریقایی بالاترین میزان مالکیت ارزهای دیجیتال را در سراسر جهان دارند.

آفریقای جنوبی با وجود ۱۳ درصد از کاربران اینترنتی خود که دارای ارزهای دیجیتال بوده و یا در حال استفاده از آن می باشند، در رده سوم جهان قرار گرفته است. کشور نیجریه نیز با ۱۱ درصد از کاربران اینترنت خود که دارای ارزهای دیجیتال هستند، رتبه پنجم را کسب کرد. میانگین جهانی در همین سطح ۷ درصد است.

در واقع، همانطور که اخیراً کوین تلگراف گزارش داده است، حجم معاملات بیت کوین (BTC) در کشورهای جنوب صحرای آفریقا رکوردهای گذشته خود را که در سال ۲۰۱۷ ثبت شده بود، شکست.

علاقه به ارز دیجیتال

در تحقیقات Arcane آمده است که اوگاندا، نیجریه، آفریقای جنوبی، کنیا و غنا، ۱۰ کشور برتر در جستجوی عبارت “ارز دیجیتال (cryptocurrency)” در گوگل هستند.

کشورهای جنوب صحرای آفریقا همچنین دارای بازار عظیم حواله جات هستند که سالانه حدود ۴۸ میلیارد دلار درآمد دارد. امروزه مهاجران به سیستم های حواله جات و متمرکز بازپرداخت متکی هستند که کارمزد تراکنش ها را تا ۹ درصد شارژ می کنند. حتی گزینه های پرداخت تلفن همراه نیز شامل کارمزدی در حدود ۱۱ درصد هستند. این عوامل به همراه نرخ تورم بالا در برخی از کشورهای آفریقایی نشان دهنده نیاز شدید به گزینه های رمزنگاری در قاره است.

اما موانعی در این بین وجود دارد

با این حال، این گزارش به فقدان چشمگیر زیرساخت های مرتبط از جمله عملیات استخراج ارز دیجیتال، پشتیبانی از بازرگانان، نفوذ تلفن های هوشمند و اتصال به اینترنت اشاره می کند. این موارد، مانعی برای دسترسی گسترده تر و استفاده از ارزهای دیجیتال در میان آفریقایی ها است.

علاوه بر این، هیچ توضیحی از طرف دولت در مورد قانون گذاری ارزهای دیجیتال در کشورهای آفریقایی وجود ندارد. در این گزارش، تقریباً ۶۰ درصد از دولت های آفریقایی هنوز موضع خود را در مورد ارزهای دیجیتال روشن نکرده اند، که این امر موجب طولانی شدن پذیرش ارزهای دیجیتال می شود.

این واقعیت که شهروندان آفریقایی با وجود عدم وجود زیرساخت های مناسب و ضفافیت قانون گذاری، به دارایی های دیجیتال تکیه می کنند، دلیلی بر وجود فضای گسترده به منظور پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر قاره آفریقاست.

بسیاری از بازیگران اصلی صنعت ارز دیجیتال در حال حاضر وارد بازارهای آفریقا می شوند. در جلسه اخیر “هر چه می خواهید از من بپرسید”، چانگ پنگ ژائو، بنیان گذار صرافی ارزهای دیجیتال پیشرو در جهان یعنی بایننس عنوان کرد که آفریقا یک بازار دست نخورده برای ارزهای دیجیتال است و این صرافی برای ارائه خدمات خود در این قاره فعالیت می کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از