Image default
اخبار

OMFIF، از آغاز به کار موسسه پولی دیجیتال خود خبر داد

مجمع رسمی مؤسسات پولی و مالی (OMFIF) که یک اتاق فکر مستقل جهانی برای بانکداری مرکزی و سیاست اقتصادی است، از آغاز به کار موسسه پولی دیجیتال خود در اوایل ماه جاری خبر داد.

این موسسه در نظر دارد تا پل هایی بین دنیای ارزهای دیجیتال و بانکداری سنتی ایجاد کند و تمرکز خود را بر ابزار پرداخت در بازارهای عمده فروشی و خرده فروشی و ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) بگذارد.

علاقه بانک های مرکزی به ارز دیجیتال رو به افزایش است

خود مجمع رسمی مؤسسات پولی و مالی پیش از این و از سال ۲۰۱۸ گزارش هایی را درباره ارزهای دیجیتال و CBDC ها منتشر کرده است. با توجه به تمرکز اصلی این مؤسسه جدید، باوین پاتل، رئیس تحقیقات فناوری مالی مجمع رسمی مؤسسات پولی و مالی عنوان کرد:

“ما اعتقاد داریم که در چند سال آینده پروژه های ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بیشتری وجود خواهد داشت، هم در بخش عمده فروشی و هم در خرده فروشی بازار و همچنین در بسیاری از حوزه های قضایی از جمله منطقه یورو.”

اعضای موسس این موسسه شامل سیاستگذاران، تکنولوژیست ها، سرمایه داران و قانون گذاران به همراه برخی از شرکت های دارای مبتنی بربلاک چین مانند Cypherium هستند که اخیراً نیز به برنامه Microsoft Startup پیوسته اند.

پاتل توضیح داد که چنین شرکت هایی “تخصص فنی را به گفتگو مداوم بین سیاست گذاران و تحلیلگران مالی می رسانند.”

در نظر گرفتن تمام دیدگاه ها

موسسه پولی دیجیتال مانند سازمان اصلی مجمع رسمی مؤسسات پولی و مالی، برنامه منظمی از جلسات و انجمن ها را برنامه ریزی می کند، که اعضای بخش خصوصی و دولتی آن می توانند در مورد مسائل مربوطه بحث کنند.

شرکت کنندگان اخیر در مباحث میزگرد OMFIF شامل نمایندگان ارشد بانک مرکزی اروپا، بانک تسویه حساب های بین المللی به همراه بانک های مرکزی اروپا، ژاپن، چین و استرالیا بوده اند.

مدیرعامل شرکت Cypherium Sky Guo درباره مزایای دسترسی به بسیاری از اقتصاددانان اصلی و سیاست گذاران کلیدی توضیح داد:

“از طریق رویدادها و کنفرانس های این موسسه می توانیم روشهای عملی و مفصلی را کشف کنیم که از آن طریق فناوری Cypherium ممکن است به سیستم های مالی جهانی ما سود برساند. جهان و بازارها در حال تغییر هستند و ما در زمان های نامشخص هستیم. بلاک چین ها به یکی از نوآوری های غیرقابل انکار تبدیل شده است موتورهای زمان ما و آنها مطمئناً به ما کمک خواهند کرد تا به آینده ای مرفه تر دست پیدا کنیم. “

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از