Image default
اخبار

سردمدار اصلی پلاس توکن با پیگرد قانونی در چین روبروست!

براساس گزارش های منتشر شده، مظنون اصلی جنایی پلاس توکن با پیگرد قانونی روبرو است. یکی از سردمداران پلاس توکن (PlusToken) اکنون با اتهامات کیفری در چین روبرو است. پلاس توکن یکی از بزرگ ترین کلاهبرداری های آشکار در تاریخ صنعت ارز دیجیتال است.

به گفته رسانه های محلی، ژو با دادستان های عمومی در دادگستری شهرستان جیانوه، شهر یانچنگ، استان جیانگ سو روبرو خواهد شد. از آنجا که این دولت محلی فقط نام خانوادگی ژو را عنوان کرده است، ما نمی توانیم دقیقاً تأیید کنیم که به کدام ژو اشاره دارد.

بنا بر گزارش ها، ژو برنامه کیف پول پلاس توکن را که یک برنامه به اصطلاح مدیریت مالی ارز دیجیتال است از طریق وی چت و سایر راه ها بر روی اینترنت تبلیغ کرده است. گفته می شود که وی با ثبت چهار حساب مختلف با سیم کارت در کیف پول، بیش از ۱٫۹ میلیون نفر را در این کلاهبرداری هرمی فریب داده است.

یک طرح پانزی هرمی

به گفته مقامات محلی ، کیف پول پلاس توکن خود را به عنوان یک برنامه مدیریت مالی ارز دیجیتال جا می زند، اما به جنایتکاران این امکان را می دهد که اعضای خود را با وعده بازده بالایی که از طریق تعداد سرمایه گذاران دیگری که می توانند جذب کنند، به خدمت بگیرند. پلیس محلی گفته است که در اوایل سال گذشته گزارش های مربوط به کلاهبرداری را از مردم دریافت کرده اند، که عنوان می کردند:

“این پلتفرم تحت عنوان ارائه خدمات ارز دیجیتال، به دروغ ادعا می کند که وظیفه استخراج ارزهای دیجیتال را دارد و از اعضای خود می خواهد که مقادیر خاصی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، EOS و غیره را پرداخت کنند تا بتوانند درآمد بالایی بدست آورند.”

سایر مجرمان درگیر در این کلاهبرداری

همانطور که پیش از این کوین تلگراف گزارش داده بود، اعضای پلیس چین در واناتو دست به دست هم دادند و شش نفر را که درگیر پروژه پلاس توکن بودند، دستگیر کرده و سال گذشته آنها را به سرزمین اصلی چین بازگرداند. این طرح می تواند بزرگ ترین کلاهبرداری ارز دیجیتال تا کنون باشد که تقریبا ۲٫۹ میلیارد دلار از مشتریان به سرقت برده اند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از