Image default
آموزش بلاکچین اخبار بلاکچین

بلاک چین درست همانند اینترنت، در حال تکامل است!

مسیر تکامل بلاک چین شبیه به اختراع اینترنت است و ما در حال حاضر، در مرحله دوم قرار داریم. اینترنت حدود ۳۰ سال پیش ظهور کرد و از آن زمان، تقریباً در هر جنبه ای از زندگی ما نفوذ کرده است. امروز، تقریباً همه کارهایی را که انجام می دهیم توسط اینترنت پشتیبانی می شود. در واقع، تصور کردن زندگی ما بدون آن دشوار است. پیشروی فناوری ادامه دارد و ما به یک چهارراه رسیده ایم. یک فن آوری متفاوتی که پیش بینی می شود احتمالاً تأثیر مشابهی بر تمام زندگی ما داشته باشد، بلاک چین است.

بدبینان بارها و بارها این سؤالات را راجع به بلاک چین می پرسند: چرا کسی از آن استفاده نمی کند؟ مردم با دارایی های دیجیتال چه خواهند کرد؟ چه زمانی مردم با بیت کوین (BTC) محصولاتی را خریداری می کنند؟

اگر ما فکر کنیم به زودی توانایی خرید مستقیم محصولات در آمازون با استفاده از بیت کوین را خواهیم داشت، در اشتباه هستیم، اگرچه آمازون به شما امکان می دهد که کارت های هدیه را با دارایی دیجیتال خریداری کنید.

اگر فکر کنیم از بیت کوین برای پرداخت بنزین استفاده خواهیم کرد، چنین نیست. تمام چرخه های نوآوری برای تبدیل شدن بهیک امر عادی زمان می برد و قبل از تبدیل شدن به یک محصول یا خدمات در بازار انبوه، رویه های یکسانی را طی می کنند. برای درک تکامل بلاک چین و پتانسیل بالقوه ای که برای همه جنبه های زندگی ما دارد، باید گامی به عقب برداریم و در نظر بگیریم که چگونه اینترنت از یک ایده جالب و طاقت فرسا به یکی از پرشورترین نیروهای کره زمین تبدیل شده است.

آنهایی که به اندازه کافی قدیمی هستد، به یاد می آورند که در آن زمان ها،. وقتی می خواستند به اینترنت متصل شوند، می نشستند و به صدای خوش آهنگ آن مودم ها گوش می دادند. این ارائه دهندگان خدمات ISP نامیده می شدند – ارائه دهندگان خدمات اینترنتی – و بدون آنها نمی توانستیم شبکه جهانی وب داشته باشیم. هرچند بازی با اسباب بازی های تازه کار ما سرگرم کننده بود. در این مرحله از تاریخ، استفاده از وی چندان خوب نبود. اما با این وجود به هم وصل شدیم. این باعث کم شدن علاقه ما شد.

ولی ما هیچ گاه از خود نپرسیدیم که چرا اینترنت وجود دارد. ما هرگز یک بار نپرسیدیم: آیا اینترنت مقیاس پذیر خواهد شد؟ ما از اینکه نتوانستیم فیلمی را از طریق اینترنت بفرستیم یا اینکه اینترنت در ارائه اطلاعات موردنیاز خیلی کند عمل کرده است، شکایتی نکردیم. اما با این وجود، هیچ کس پیشنهاد نکرد که ما باید آن را خاموش کنیم.

اینترنت، سریعا به تکامل رسید و سرانجام به تجارت الکترونیکی رسیدیم. برخلاف روشی که اکنون به نظر می رسد، تجارت الکترونیکی به آرامی اما مطمئن وارد شد. نیازی به “آنلاین شدن” نداشتیم. چراکه ما همیشه به صورت آنلاین بودیم. شروع به خرید کردیم. ما شروع به خرید و فروش کردیم.

اولین چیزی که همه قبل از خرید در آمازون یا قبل از تنظیم حساب در شبکه های اجتماعی مانند ICQ نیاز داشتند، چه چیزی بود؟ آدرس ایمیل. بدون آدرس ایمیل، تقریباً به هیچ کدام از خدمات اینترنت نمی توان دسترسی داشت.

مسیر تکامل بلاک چین

بنابراین، نکته اصلی در اینجاست که این مسیر تکاملی چگونه به بلاک چین و ارز دیجیتال مربوط می شود؟ در ارز دیجیتال، ابتدا به ارز دیجیتال نیاز داریم. در مورد اینترنت ما به اتصال نیاز داشتیم. برای دستیابی یا به دست آوردن ارز دیجیتال، برای فروش آن، ما به صرافی ها نیاز داریم که مشابه با ISP ها در اینترنت هستند. این صرافی ها به رشد خود ادامه خواهد داد و مانند ISP ها، آنها نیز در نهایت تبدیل به کالا می شوند. مانند دسترسی به اینترنت، مرحله اول بلاک چین اکنون انجام شده است. موج دوم آن نیز مشابه پهنای باند اینترنت در حال وقوع است.

اولین موج آدرس ایمیل توسط ISP ارائه شده است و سپس ما ارائه دهندگان ایمیل مستقل داشتیم. همه این موارد به کلاینت های مبتنی بر دسک تاپ احتیاج داشتند و این گونه ما ایمیل خود را بارگیری کردیم. سپس Hotmail که یک تغییر دهنده بازی بود، پدید آمد. Hotmail رابط کاربری را تغییر داد و دسترسی به آدرس الکترونیکی را برای همه آسان کرد، به طوری که همه می توانند ایمیل های خود را از هر جایی که می توانند بسازند. در نهایت، ما می توانیم از این اطلاعات برای ایجاد روابط با هر شرکتی در وب استفاده کنیم. آنها می توانند با ما صحبت کنند.

حالا این سؤال ایجاد می شود: معادل بلاک چین در آدرس های ایمیل چیست؟ کیف پول. قبل از شروع استفاده از ارز دیجیتال، تنها چیزی که همه ما باید داشته باشیم چیست؟ کیف پول. بدون داشتن مکانی که بتوانیم ارز دیجیتال را ارسال و دریافت کنیم و دیگران نیز آن را دریافت کنند، نمی توانیم از ارز دیجیتال استفاده کنیم. موج اول کیف پول ها دقیقاً همانند موج اول ایمیل ها، توسط صرافی ها ارائه شدند. موج دوم مستقل خواهد بود.

در حال حاضر رابط کاربری برای یک کیف پول ارز دیجیتا ساده نیست. کیف پول ها بسیار پیچیده تر از ایمیل هستند. در حال حاضر، هر بلاک چین کیف پول خاص خود را دارد. ما به نوعی به قابلیت همکاری بین آنها نیاز داریم – یک کیف پول اصلی یا حتی فرعی. ما به کیف پول های مختلفی نیاز داریم. اما چطور این کار را انجام دهیم؟

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments