Image default
اخبار

به گفته کارشناسان، بلاک چین بخشی از راه‌حل امنیت سایبری استرالیاست

بر اساس گزارش های منتشر شده، کارشناسان استرالیایی می گویند که بلاک چین بخشی جدایی ناپذیر برای محافظت از تجارت و دولت استرالیا در برابر حملات سایبری است.
یک مجمع بلاک چین و امنیت سایبری با هدایت کارشناسان برجسته استرالیا و مقامات دولتی، فناوری بلاک چین را به عنوان یک پاسخ مستقیم به افزایش حملات سایبری مد نظر قرار داده است که از طریق دستکاری داده ها، یکپارچگی سیستم ها را هدف قرار می دهد.

استیو والاس (Steve Vallas)، که اخیرا به سمت مدیرعامل Blockchain Australia منصوب شده است، یک پنل در تاریخ ۳۰ ژوئیه در زمینه کاربرد بلاک چین در امنیت سایبری با کارشناسان حوزه های مختلف که بالغ بر بیش از ۳۰۰ نفر بودند، برگزار کرد.

این پنل متشکل از National Blockchain Lead Chloe White از دپارتمان صنعت و سناتور لیبرال اندرو براگ (Andrew Bragg)، مدیرعامل شرکت امنیت سایبری CyberCX، جان پایتاریدیس (Paitaridis) و گای هریسون (Guy Harrison)، بنیان گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت پایگاه داده بلاک چین ProvenDB بود.

این کارشناسان با چندین دهه تجربه در بخش امنیت سایبری، این فناوری نوظهور را به عنوان مؤلفه ای مهم در محافظت از استرالیا در برابر حملات آینده تعریف کردند. آنها همچنین بیان کردند که اگرچه بلاک چین، راه حل کاملی نیست، اما باید توسط کلیه کسب و کارها در نظر گرفته شود، زیرا این کشور برای جلوگیری از مهاجمان احتمالی فعالیت می کند.

بلاک چین در مورد یکپارچگی داده است

پایتاریدیس در طول این پانل توضیح داد که حملات در حال افزایش هستند و اظهار داشت چین پشت حملات اصلی بازیگران دولت از ماه ژوئن تا کنون بوده است که بسیاری از صنایع از جمله دولت استرالیا را تهدید کرد. وی در این باره عنوان کرد:

“در ژوئن سال جاری، نخست وزیر استرالیا از یک عامل دولتی بی نام خبر داد – که شما می توانید آن را چین در نظر بگیرید- که کسب و کارها و سازمان های دولتی در سراسر استرالیا را به عنوان بخشی از یک حمله بزرگ، اختصاصی و مداوم مورد هدف قرار داده است.”

این موارد نقض امنیت سایبری در ۱۲ ماه گذشته تقریباً ۸۰ درصد افزایش یافته است. وی در این باره اظهار داشت:

“آنچه من را بسیار نگران می کند، یکپارچگی سیستم های ماست. استرالیا به جای حذف اطلاعات ، به طور فزاینده شاهد حمله هایی است که داده ها را به منظور کاهش یکپارچگی سیستم دستکاری می کنند. “

پایتاریدیس توضیح می دهد که این مسئله باعث آسیب خواهد شد، زیرا “مقامات ارشد دولتی ، مدیران شرکت ها و سرمایه گذاران اگر نتوانند به اطلاعاتی که در جستجوی آنها هستند، اعتماد کنند، ظنین خواهند شد. پایتاریدیس نتیجه گرفت که همه این اخبار بد نیست، زیرا این آسیب پذیری را می توان از طریق بلاک چین برطرف کرد.

هریسون توضیح داد که “پیامدهای دستکاری داده ها بسیار زیاد است و اینجا، همانجایی است که بلاک چین وارد می شود.” وی ادامه داد:

“برای اولین بار در علوم رایانه، ما یک مکانیسم ذخیره سازی داریم که می توانیم چیزی بنویسیم و می توانیم اطمینان داشته باشیم که این نسخه، دوباره نویسی نشده است.”

هریسون در پاسخ به سؤالی پیرامون دستکاری داده های زنده – یعنی دستکاری داده ها قبل از ورود بر روی بلاک چین گفت که بلاک چین باید در ارتباط با راه حل های دیگر مانند هوش مصنوعی مورد استفاده قرار گیرد.

وی در پایان بیان کرد: اگرچه بلاک چین یک بخش اساسی است، ام تنها فن آوری مورد نیاز به عنوان یک راه حل مناسب برای امنیت سایبری نیست. وی اظهار داشت که “بسیاری از بلاک چین از ویژگی های لازم برای استفاده موثر از داده ها برخوردار نیستند.”

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments