Image default
اخبار

سرمایه‌گذاری نهادی ارز دیجیتال تحت تاثیر ویروس کرونا قرار ندارد

در دنیایی که تقریباً هر دارایی آسیب پذیری را نشان داده است، دارایی های دیجیتالی خود را به عنوان یک دارایی قابل اعتماد به اثبات رسانده اند. ویروس کرونا واقعاً یک نقطه تحول بوده است – نه فقط برای صنعت مالی بلکه برای کل جهان. بسیاری از آنها برنامه ها و اهدافی داشتند که می خواستند قبل از پایان سال به آنها برسند اما مجبور شدند جلوی آن را بگیرند. شرکت ها مجبور بودند اعلام ورشکستگی کنند و مردم شغل خود را از دست دادند.

مانند هر بخش از اقتصاد جهانی، بخش مالی نیز به طور قابل توجهی از این همه گیری آسیب دیده است. کشورها در تلاش بودند تا اقتصاد خود را حفظ کنند، در حالی که مردم بدنبال راهی برای حل مشکلات خود بودند.

ناگفته نماند که بورس و مؤسسات مالی در سراسر جهان در این مقطع منحصر به فرد آسیب پذیر هستند. این یک سطح از خطر است که جهان قبلاً هرگز ندیده است. حتی بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ نیز نتوانست ما را برای تأثیر ویروس کووید ۱۹ بر اقتصاد جهانی آماده کند.

با این حال، یکی از جنبه هایی که تاکنون توانسته است این طوفان اقتصادی را مدیریت کند، بازار ارز دیجیتال بوده است. در حالی که بیت کوین (BTC) در ماه مارس به ۳۸۰۰ دلار کاهش یافت، ارزش بزرگ ترین ارز دیجیتال در بازار سریعتر از هر وسیله سرمایه گذاری دیگری در جهان افزایش یافت و تثبیت شد.

بازار سهام به تازگی شروع به بازگشت کرده است و دارایی های جایگزین هنوز در نوسانات همیشگی خود هستند. با این وجود ارزهای دیجیتال با قوت رو به رشد بوده اند.

انواع سرمایه گذار ارزدیجیتال

وقتی صحبت از سرمایه گذاران ارز دیجیتال می شود، اساساً دو نوع سرمایه گذار وجود دارد:

سرمایه گذاران خرده فروشی: افراد روزمره به چند دلیل به دنبال خرید ارزهای دیجیتال هستند، به ویژه به عنوان سرمایه گذاری و وسایل پرداختی.

سرمایه گذاران نهادی: افراد و شرکت هایی که دارای ارزش خالص بالایی هستند و به دنبال سفته بازی و سرمایه گذاری در این دارایی ها هستند.

بسیاری در مورد چگونگی واکنش سرمایه گذاران خرده فروشی نسبت به بیت کوین از طریق همه گیری بحث می کنند و از داده هایی برای ادعاهای خود استفاده می کنند. با این حال، اندازه گیری تقاضای نهادی بسیار آسان تر است.

خوشبختانه به نظر می رسد تقاضای نهادی برای بیت کوین و چندین ارز دیجیتال دیگر در سطح بهینه بوده است.

عملکرد شرکت های مدیریت دارایی

یکی از بهترین راهها برای درک این روند، بررسی این است که چه تعداد شرکت های مدیریت دارایی و سرمایه گذاری نهادی وجود دارد. تاکنون چندین مورد از آنها دستاوردهای چشمگیری داشته اند.

Pantera Capital

در این ماه، شرکت مدیریت دارایی Pantera Capital در یک فرم افشای اطلاعات با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده عنوان کرد که صندوق سرمایه گذاری Pantera III آن ۱۶۴،۷۰۵،۸۳۴ دلار تا به امروز جمع آوری کرده است. این صندوق که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد، موفق به جمع آوری ۶۸،۸۴۱،۳۷۹ دلار از مخاطبان تجمعی خود در طی ۱۲ ماه گذشته شد.

متوسط سرمایه گذاری Pantera در آن زمان ۱٫۷۷ میلیون دلار بوده است – بیش از چهار برابر سال ۲۰۱۹ و تقریبا دو برابر سطح ۲۰۱۸٫ همانطور که این شرکت توضیح داده، این میزان نشان دهنده افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادی است.

Grayscale Investments

هیچ شرکت سرمایه گذاری نهادی در صنعت ارز دیجیتال نسبت به Grayscale Investments مستقر در نیویورک عملکرد بهتری نداشته است. Grayscale در حال حاضر بزرگ ترین شرکت مدیریت دارایی در صنعت ارز دیجیتال است. این شرکت سال گذشته هنگامی که بیت کوین در سال ۲۰۱۸ سرانجام از رکود خود خارج شد، دستاوردهای قابل توجهی را مشاهده کرد.

در سال ۲۰۲۰، این شرکت حتی اعداد و ارقام بهتری را نیز در سراسر جهان مشاهده کرده است. ماه گذشته، این شرکت در توییتی خاطرنشان کرد که کل دارایی های تحت مدیریت آن به ۵٫۱ میلیارد دلار افزایش یافته است – در کمتر از دو هفته حدود ۱ میلیارد دلار افزایش داشته است.
این شرکت گزارش داد که دارایی تحت مدیریت خود را در بیت کوین کش (BCH) تراست دو برابر کرده و از ۶ میلیون دلار به ۱۲٫۸ میلیون دلار رسانده است. بیت کوین تراست آن با ۷۸۲ میلیون دلار افزوده بیشترین سود را به خود اختصاص داد. اتریوم (ETH) تراست، تراست های اتریوم کلاسیک (ETC) و لایت کوین (LTC) به ترتیب ۱۷۴ میلیون دلار ، ۱۲٫۷ میلیون دلار و ۶٫۷ میلیون دلار افزایش داشته اند.

در کل، Grayscale تأیید کرده است که دارایی های تحت مدیریت آن ۵٫۲ میلیارد دلار است و بیت کوین به تنهایی ۴٫۴ میلیارد دلار از آن را تشکیل می دهد.

Grayscale رشد خود را به دلیل یک تبلیغ به دست آورده است که باعث رشد سرمایه گذاری بیت کوین و ارز دیجیتال برای تعداد زیادی از مخاطبان شد. این حرف درست باشد یا نباشد، واقعیت این است که تعداد سرمایه گذاران آن به طرز بسیار چشمگیری افزایش یافته است به این معنی است که سرمایه گذاران نهادی به طور جدی سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را بررسی می کنند.

فرصت هایی برای همه

همه این موارد به بیت کوین ها به عنوان مطمئن ترین راه برای محافظت در برابر رکود اقتصادی جهانی اشاره کرده اند. Tahini’s، یک رستوران خاورمیانه ای مستقر در خارج از کانادا، در اوایل هفته جاری در توییتر تأیید کرد که کل ذخایر دارایی خود را با شروع همه گیری به بیت کوین منتقل کرده است. این رستوران توضیح داد که دولت کانادا برای حفظ نقدینگی و جلوگیری از تعطیلی کسب و کارها، پول بیشتری به اقتصاد وارد کرده است. در حالی که این رستوران و دولت منطق چنین کاری را درک می کنند، اما از پیامدهای آن نیز آگاه هستند.

تاکنون این حرکت به رستوران کمک کرده است. داده های کوین مارکت کپ نشان می دهد که بیت کوین از ۶،۷۲۰ دلار در ۲۵ مارس – روزی که دولت کانادا طرح کمک اقتصادی خود را اعلام کرد – به ۱۱،۵۰۰ دلار در روزی که رستوران Tahini’s توئیت خود را منتشر کرده است، افزایش یافت.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments