Image default
اخبار

مایک نووگراتز: بیت کوین به عنوان یک سرمایه‌ گذاری ، کم‌ریسک‌تر می‌شود

بر اساس گزارش های منتشر شده، تا ۱۰ سال پیش سرمایه گذاری کلان بر روی بیت کوین با عدم اطمینان زیادی همراه بود. اما طبق گفته مدیر سابق صندوق پوشش ریسک، اکنون خرید این دارایی خطر کمتری را به همراه دارد.

بیت کوین (BTC) در دهه گذشته و از سال ۲۰۰۹ تاکنون مشهور شده است. بازیکنان اصلی مانند MicroStrategy اخیراً شروع به سرمایه گذاری مبالغ هنگفتی بر روی این دارایی کرده اند و آن را به عنوان یک سرمایه گذاری برای عده ای عادی کرده اند. مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیرعامل Galaxy Digital عنوان کرد که بیت کوین اکنون یک بازی مالی آشکار است.

نووگراتز در توئیتی عنوان کرد “بیت کوین به طوز زوزانه با خطر کمتری همراه است.”

وقتی از مارسل پچمن (Marcel Pechman)، یکی از مشارکت کنندگان در بازارهای کوین تلگراف خواسته شد تا توییت نووگراتز را ارزیابی کند، وی اظهار داشت: “با توجه به نوسانات بیت کوین، این ارز دیجیتال بهترین بازده را در طی یک یا دو سال در برابر سایر گروه های دارایی ارائه داده است.”وی در این خصوص عنوان کرد:

“تعداد کمی از سرمایه گذاران انتظار دارند که طلا ۶۰ درصد رشد کند، اما میزان رشد آن هرگز به زیر ۸ درصد نرسیده است، بنابراین شاخص شارپ، بازده را بر اساس نوسانات تنظیم می کند.”

اگرچه MicroStrategy در ماه های اخیر بیش از ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است، اما این پلتفرم تنها پلتفرم بزرگی نیست که به این حزب پیوسته است. Square به سرپرستی جک دورسی، مدیرعامل توییتر اخیراً ۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، میلیاردر معروف نیز پس از افشای دارایی بیت کوین خود در ماه مه سال ۲۰۲۰، این دارایی را با سرمایه گذاری در اپل قبل از دوران رونق پیدا کردنش مقایسه کرد.

قرار گرفتن در معرض مالی در بیت کوین در حال حاضر بسیار راحت تر از گذشته است. اگرچه بیت کوین در ابتدا به عنوان یک نوع جایگزین برای ارز طراحی شده بود، اما در سال های اخیر این ارز دیجیتال به عنوان ذخیره ارزش و یک گزینه برای سرمایه گذاری بیشتر در معرض توجه قرار گرفته است.

نووگراتز در مصاحبه ای با Bloomberg TV عنوان کرد: “من فکر نمی کنم که بیت کوین در ۵ سال آینده به عنوان ارز معاملاتی استفاده شود. او اضافه کرد که بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش استفاده می شود”. مردم نگران این هستند که بانک های مرکزی در سراسر جهان ارزهای فیات را بی ارزش می کنند ».

به عنوان مثال، دولت ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ و در میان شیوع همه گیری کووید ۱۹ مقدار زیادی پول ملی چاپ کرد، اقدامی که در نهایت می تواند ارزش دلار آمریکا را به طور کلی کاهش دهد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments