Image default
اخبار

مدیر فین تک BoE: در مورد CBDC تصمیمی اتخاذ نکرده‌ایم

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که تام موتون از بانک مرکزی انگلیس عنوان کرده “ما همچنان به بررسی جوانب مثبت و منفی CBDC خواهیم پرداخت.” در دومین اجلاس Bund که در ۲۵ اکتبر برگزار شد، تام موتون (Tom Mutton)، مدیر فین تک بانک مرکزی انگلیس اظهار داشت که در حالی که بانک مرکزی انگلیس بر ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC متمرکز است، موقعیت این بانک در رابطه با ارزهای دیجیتال که ماه مارس گذشته اتخاذ کرده تغییر نکرده است.

موتون عنوان کرد: “ما در مورد راه اندازی خرده فروشی CBDC تصمیمی نگرفته ایم.” “اما ما با اشتیاق در حال بررسی جوانب مثبت و منفی هستیم.”

مدیر BoE اظهار داشت که بانک مرکزی در حال بررسی گزینه های پرداخت برای افرادی در انگلیس است که تحت تأثیر بحران کووید ۱۹ قرار گرفته اند تا به خریداران و بازرگانان پرداخت های ایمن، کارآمد و راحت ارائه دهد” – نقشی که CBDC به طور بالقوه می تواند ارائه دهد. وی افزود که حریم خصوصی برای CBDC خرده فروشی “غیرقابل بحث” است، ثبات پولی و مالی نباید ضرری داشته باشد، و هر ارز دیجیتال منتشر شده توسط بانک مرکزی باید بتواند با حواله های بانکی و پول بانک های تجاری همزیستی داشته باشد و آنها را تکمیل کند. “

موتون اظهار داشت: “ما نمی توانیم این کار را به تنهایی ادامه دهیم.” “بانک های مرکزی با توجه به گستردگی موضوعات ارائه شده توسط CBDC، باید با طیف گسترده ای از سهامداران شریک شوند.”

گفتنی است؛ اظهارات موتون مطابق با سخنان سایر رهبران در بانک مرکزی است. در ماه جولای، اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئیس بانک مرکزی انگلیس اظهار داشت که این بانک در حال بررسی احتمال صدور ارز دیجیتال با پشتیبانی ارز فیات است. با این حال، بیلی همچنین با انتقاد از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) اظهار داشت که آنها فاقد “ارزش ذاتی” هستند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments